Tasarım ve Kodlama ile ilgili 5 Türk blogu – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Tasarım ve Kodlama ile ilgili 5 Türk blogu

Geçenlerde sizinle paylaşmış olduğum kişisel beş adet blogun çoğundan olumlu tepki aldığım için bu seferde kategori olarak web tasarım ve kodlama bazında beş adet blogu sizinle paylaşacağım. Bazı arkadaşların diğer kategoride başka güzel bloglarda var onları neden yazmadın demesini haklı buluyorum fakat bu seçtiklerim kategori bazında düşünürsek bana göre diğerlerini bastırdığı için ilk beşe girdiler. Herneyse yazının devamında web tasarım ve kodlama bazında beş blogu bulabilirsiniz.

1- E-Burhan (www.eburhan.com)

Bu arkadaşımın sitesini nerdeyse açıldığından beri takip ederim özellikle Css , Js ve wordpress kodlamalarında oldukça başarılı dersler veriyor. Artı blogunda ki araçlar bölümünde indirip sitenize ekleyebileceğiniz kendi hazırlamış olduğu web uygulamaları mevcut. Yani eğer kendinizi web tasarımcı yada kodlamacı görüyorsanız güzel yardım alabileceğiniz bir blog.

2- Web Deneyimleri (www.webdeneyimleri.com)

Volkan Görgülü  tarafından kurulan Web deneyimleri blogu CSS , XHTML ağırlıklı olarak konularına yön veriiyor ve yazıları fazlasıyla bilgilendirici bulunuyor. Ayrıca yabancı bir arkadaşı ile beraber hazırladığı SEO ile ilgili bir yazının hep beraber takip ettiğimiz Smashing Magazine sitesinin Ocak 2008 en iyileri derlemesinde yayınlandığını belirtmek isterim. Web Deneyimleri girmeniz gereken blogların başında yer alıyor.

3- Yakuter (www.yakuter.com)

Erhan Yakut arkadaşımız tarafından kurulan Yakuter blogu Web tasarım teknolojisi ve programlaması hakkında geniş içeriğe sahiptir.  Ayrıca wordpress sistemi ile ilgili birkaç eklenti çalışmalarıda vardır. Takip ediyor ve tavsiye ediyorum.

4- Fatih Turan (www.fatihturan.com)

Genel olarak web tasarımı konularında yazılar yazan Fatih Turan arkadaşımız güzel bir blog hazırlamış. Söylediğimiz gibi tasarım konularına ağırlık veriyor. Yapılan tasarımları XHTML/CSS’ye dönüştürme konusunda da kendisi epey uzman. Siteye girdiğinizde çalışmalarını görebilirsiniz.

5- Sesebian (www.sesebian.com)

Web tasarım ve kodlama ile ilgili siteleri ve blogları gezerken karşıma çıkan ve hoşuma giden bir blog. Genel olarak arşiv türünde başka kodlamaları , eklentileri ve temaları tanıtan bir blog olmasına rağmen bence başarı düzeyi yüksek bir blog.

Şimdilik bu kadar başka zaman başka kategoride başka bloglar ile görüşürüz.
Enteresan bir bitiş oldu : )

5 yorumlar On Tasarım ve Kodlama ile ilgili 5 Türk blogu

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz