Instagram nedir? Nasıl fotograf paylaşımı yapılır? – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Instagram nedir? Nasıl fotograf paylaşımı yapılır?

Sosyal ağların kendilerini geliştirmesinden dolayı bir çok yenilikler geliştiriliyor. Bu yenilikleri önceden görüp farklı bir sitede değerlendirilmesi sonucu güzel girişimlere zemin hazırlanıyor. Bu girişimler genelde ihtiyaç ve kolaylık değerleri esas alınıyor. Bu girişimlerden biri olan ve gittikçe büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan instagram girişimini kısaca anlatacağım.

Görsel paylaşımı üzerine kurulan instagram bir sosyal ağdan ziyade sosyal ağları kullanan bir mobil uygulama diyebiliriz. Akıllı telefonlara (ios ve android) yüklenen bu uygulama sayesinde çektiğiniz fotografları, uygulamanın sahip olduğu efektleride fotografınıza istediğiniz şekilde uygulayarak sosyal ağlarda (twitter, facebook vs.) paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Genelde Twitter üzerinde kullanılan bu uygulama ilk olarak ios mobil işletim sisteminde yer almıştı. Daha sonrasında beklenen oldu ve android telefonlarda da kullanılabilir hale geldi. Yukarıda dediğim gibi instagram başlı başına bir web sosyal ağı olarak kullanılmasada sadece mobil olarak kullanılan bir sosyal ağ olarak nitelendirilebilir. Paylaşımda kolaylık esas alınan bu uygulama ile sadece birkaç saniyede fotografınızı istediğiniz sosyal ağlarda topluca yada tek tek paylaşabilir ve açıklama yazabilirsiniz.

Instagram mobil sosyal ağına katılmak ve kullanmak için ios (iphone) veya android telefona sahip olmanız yeterlidir. Uygulamayı telefonunuza indirmek ve kullanmak tamamiyle ücretsizdir. Ama tabiki telefonunuzun internete bağlanabilir olması gerektiğini söylememe gerek yok sonuçta online kullanılan bir uygulama.

Fazla anlatılacak birşey yok. Bu yüzden sormak istediğiniz sorular olursa lütfen çekinmeden sorunuz. Size keyifli paylaşımlar. Evet biraz geç kalınmış bir yazı ancak yinede hiç yazılmamasından iyidir değil mi? : )

5 yorumlar On Instagram nedir? Nasıl fotograf paylaşımı yapılır?

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz