Web sitelerinde Sans yerine Script yazı tipi görünme problemi çözümü – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Web sitelerinde Sans yerine Script yazı tipi görünme problemi çözümü

Birkaç aydır yaşadığım bir sorun ile ilgili olarak bulduğum çözümünü sizlerle de paylaşmak isterim. Google Chrome, MS Edge ve Vivaldi gibi internet tarayıcılarında girilen çeşitl web sitelerinde Sans yazı tipleri yerine Script yazı tipleri ile web sitelerin bir kısmının okunmaz hale geldiğini görüyoruz. Bunun nedeni ilgili tarayıcıların yazı tipini render ederken muhtemelen script yazı tiplerine yönelmesi olabilir. Tarayıcıları silmek veya yeniden kurmak bu sorunu maalesef çözmüyor. Bu nedenle yazının devamındaki çözümü uygulamanız durumunda problemin çözüldüğünü görebilirsiniz.

Bahsettiğim gibi tarayıcıların yazı tipini render ederken bende Edwardian Script isimli yazı tipine yönelme oluyordu ve web sitesi okunmaz duruma geliyordu. Bu nedenle Edwardian Script yazı tipinin de dahil olduğu aşağıdaki bazı yazı tiplerini C:\Windows\Fonts yazı tipi klasöründen kaldırmanız durumunda sorun çözüme kavuşuyor.

  1. Amienne Ligatures
  2. Bakerscript
  3. Edwardian Script (“Edwardian Scr” geçen tüm yazı tipleri)
  4. Easy Street EPS
  5. League Script
  6. Itzapfino Ligature
  7. ITCEDSCR.TTF isimli yazı tipi dosyası
  8. Missiva
  9. P22DearestScript (“P22” geçen tüm yazı tipleri)
  10. Scriptina

Bunların silinmesi durumunda girdiğiniz web sitesinin tüm çerezlerini silip tekrar giriş yaptığınız zaman ilgili sorunun düzeldiğini görebilirsiniz.

1 yorumlar On Web sitelerinde Sans yerine Script yazı tipi görünme problemi çözümü

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz