Hakkımda – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Bilgi paylaştıkça büyür ve değer kazanır felsefesinden çıkarak, öğrendiğim, gördüğüm ve duyduğum şeyleri sizlerle paylaşmak ve bir kişiye bile olsa faydalı olmak için açtığım ve 2007’den bu zamana kadar açık olan Spaksu Blog’a hoşgeldiniz. Keyifli okumalar.

Spaksu Blog nedir?

28 Ağustos 2006 tarihinde Safapaksu.net alan_adı ile yayına başlayan fakat hosting olumsuzlukları nedeniyle 12 Haziran 2007 tarihine kadar olan yazıları silinen ve bu tarihten itibaren yayın hayatına Spaksu.com alan_adı ile tekrar başlayan Türkiye’nin en eski bloglarından birisidir.

Ana dili Türkçe olmak üzere kısmen İngilizce içerik sunan, Safa Paksu’nun Tasarım ve Teknoloji  kategorisi ile ilgili kendi düşünce ve fikirlerini sunduğu bir blog sitesidir. 25 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Teknoloji kategorisinde sadece bülten tarzı yazılar yazılacağına karar verilmiştir. Gizlilik Politikasına sahip ilk blog sitelerinden birisidir.

2010 Yılında TBD (Türkiye Bilişim Derneği) tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışmasında e-Blog kategori 1.lik ödüllü bir blog sitesidir.

23 Haziran 2015 Yılında SPAKSU markası altında tescillenen bloglar arasında yer alan ilklerden birisidir.

Sabri Safa PAKSU kimdir?

Türk blog yazarı, grafik tasarımcı, yapay zeka (AI) yazarı, fotoğraf sanatçısı, bilgi güvenliği denetçisi ve sosyal medya (eh işte) uzmanı olan Safa, 2006 yılından beri blog yazmaktadır. 2014 yılında da Türkiye’nin ilk marka blogları arasına giren Safa, Spaksu™ markası altında blog yazarlığını devam ettirmektedir. Profesyonel kariyerine bir kamu kurumunda teknisyen olarak çalışmaya başlamıştır. Şu an ise aynı kurumda bilgi güvenliği, siber güvenlik ve sistem güvenlik denetçiliği alanlarında Başteknisyen unvanı ile görev yapmaktadır. Aynı zamanda bilgi güvenliği konusunda faydalı yazılara imza atmıştır.

Daha fazla detay için safa.com.tr adresine giriniz.

CV (Özgeçmiş) Linkedin

Sistem ve Tasarım

WordPress sistemi üzerine kurulan Spaksu Blog şuanda ücretsiz olarak dağıtılan Tipz Theme arayüz’ünü kullanmaktadır. Bu arayüz Safa Paksu tarafından geliştirilerek Spaksu Blog’a uyarlanmıştır. Yeni Temamız Writing Teması üzerine kurulmuştur. Güncel olarak Spaksu Blog için uyarlanmakta ve geliştirilmektedir.

İletişim

S.Safa Paksu’ya İletişim bölümünden veya mail(at)spaksu(nokta)com adresinden ulaşabilir aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz