Jivochat – Siteniz için basit ve güçlü bir canlı destek sistemi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Jivochat – Siteniz için basit ve güçlü bir canlı destek sistemi

Online ortamlarda girilen sitelerde ziyaretçiler veya müşteriler takıldıkları bir konuda yardım alabilmeyi bekler. Yardım bulamadıkları durumlarda ise yüksek ihtimalle girilen siteyi terk ederler yada alacakları ürünlerden vazgeçerler. Bu girilen site için ciddi anlamda bir kayıp oluşturabilir. Bu gibi durumlarda ise siteler yada sanal mağazalar için özel geliştirilen yardımcı sistemler vardır. Bu gibi sistemlerdeki temel amaç; site veya sanal mağaza temsilcisi ile ziyaretçiyi yada müşteriyi bir araya getirip olası sorunları birebir görüşmeler vasıtası ile anında çözüme ulaştıran bir yapıyı bizlere sunmaktır. İnceleme olanağına sahip olduğum Jivochat ise bu sistemlere güzel ve oldukça detay barındıran örnek bir sistemdir.

Buradaki temel amaç ziyaretçi ile site temsilcisini bir araya getirmek olsa da günümüz teknolojisi ve ihtiyaçlarına binaen bu gibi yapılarda olması gereken bazı ihtiyaçlarında olması gerekiyor. Hemen bir örnek vermek gerekirse; bir alışveriş sitesine girdiniz ve bir Hard Disk bakıyorsunuz ancak kafanızda tam olarak ne gibi bir Hard Disk baktığınızı şekillendirmiş değilsiniz. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda size siteden bir ileti geliyor ve “Nasıl bir Hard Disk bakmıştınız? Yardımcı olalım mı?” Şeklinde bu konuda uzman birisi size yardım teklifi ile geliyor. Jivochat bu uygulamaya Akıllı tetikleyici diyor. Ve işte burada bilmediğiniz bir konuda siteden gelen uzman bir yardımcı sayesinde hem site müşteri kaybetmemiş oluyor, hem de site sizin gibi değerli bir müşteriyi kaybetmemiş oluyor. Kazanç daima çift taraflı oluyor.

İşin birde temsilci tarafını ele alırsak Jivo Temsilci uygulamasının verdiği kolaylıklar sayesinde de sitenizi temsil eden personelinizi bir müşteri desteği uzmanına dönüştürebilecek kolaylıkta bir yapıdadır. Kullanıcı Arayüzü konusunda da oldukça basit ve bir o kadar da çok özellikli bir uygulama göz önüne geliyor. Aynı anda bir çok ziyaretçi ile ilgilenebilme kapasitesine sahip olan Jivo Temsilci uygulaması ile görüştüğünüz kişinin (eğer kayıtlı ise) geniş sosyal profiline, CRM bilgilerine ve konum bilgilerine de kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede görüştüğünüz ziyaretçi ile daha kolay, bilinçli ve çözüm odaklı şekilde sorunları çözebilir hale geliyorsunuz.

Bu iş her daim iki taraflı çalıştığı için, işin ziyaretçiyi memnun etme kısmı bir yana dursun aynı zamanda site yöneticilerinin ziyaretçilerine ne kadar önem verildiği konusunda gereken raporlamayı da  Jivochat tarafından kolayca sağlanabiliyor. Bu sayede ödüllendirme sistemi devreye giriyor ve kullanıcı deneyimi konusunda en yüksek skor sahibi olan müşteri temsilcinizi de ödüllendirebiliyorsunuz. Bu yapıda çalışırsanız eminiz ki her temsilciniz en iyi olacak şekilde azim ve mutluluk içerisinde çalışacaktır.

İşin bir diğer güzel yanı ise Jivochat uygulamasının her platformda çalışması diyebiliriz. Windows uygulamasından tutun, android, Mac, iPhone ve Web tabanlı uygulamaları sayesinde her yerden kolayca ulaşılabilir bir sistem ile beraber güzel bir yapıyı sitenizle tanıştırmış olacaksınız.

Aynı zamanda kayıtlı kullanıcılarınızın sitenizde ne işlem yaptığını ve hangi sayfayı, kategoriyi gezdiğini, hangi müşteri temsilcisi ile görüştüğünü , nereden (hangi siteden) geldiğini ve kaç dakika bu sayfayı gezdiğini anlık olarak görebilirsiniz. Bu bilgiler, ziyaretçinizin neyle ne kadar ilgilendiğini ve bu konuda ne kadar yardıma ihtiyaç duyabileceği konusunda hesaplama yaparak, ziyaretçinizi boş yere değil gerçekten desteğe “ihtiyaç duyduğu anda” rahatsız edeceğinizi belirlemenize olanak sağlayacak değerli bilgilerdir.

Bir müşteri temsilci sistemi olan Jivochat bunları sizlere basit arayüzü ile, her altyapıda rahatça ve en önemlisi hızlıca çalışabilmeyi garantiliyor. Tavsiyeme gelirsek evet bir çok güzel sistemler var ancak bu kadar basit ve bu basitlikle birlikte detaylı bir sistem ben henüz görmedim. Bu nedenle kaliteli bir müşteri deneyimine sahip olamak istiyorsanız buradan Jivochat ile tanışmaya gidebilirsiniz.

1 yorumlar On Jivochat – Siteniz için basit ve güçlü bir canlı destek sistemi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz