“Logoların Gizli Dili” Günlük yaşantımızda neden her yerde logolar var? – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

5 yorumlar On “Logoların Gizli Dili” Günlük yaşantımızda neden her yerde logolar var?

  • Safa bey çok güzel bir paylaşım olmuş.bende kendi boya badana firmamın logosunu zOr beğenerek tasarlatırmıştım.insanlara ilham verici bilgiler paylaşmışsınız tşk ederiz.

  • Harika bir içerik olmuş! Renklerin insan psikolojisi hakkında da yazar mısınız rica etsem? :)

  • Logo denildiğinde kaliteli bir şeyler bulmak gerçekten çok önemli. Birçok logonun sıradışı olacağım diye berbat bir hale büründüğü günlerdeyiz. Mesela Juventus takımı logosunu değiştirip daha mono hale getirdiğinde herkes tepkisini ortaya koymuştu. Ama ben minimalistliğin ve sadeliğin taraftarı olduğum için oldukça beğenmiştim.

    Şu sıralar daha çok kelime bazlı logoların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Elbette onlarda da benzersizliği sağlamak için ufak dokunuşlar gerekli. Mesela Canon’un logosu gibi. Yazı için teşekkür bu arada, keyifle okudum. O yüzden bu yorumu yazıyorum. Bir logonun çok teknik detayları vardır elbet ama ben en idealinin en sade olandan yana olduğunu düşünüyorum.

  • Akılda kalıcılık ve farklı olması gerçekten önemli. Yazı için teşekkürler.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz