Dil öğrenmenin en eğlenceli ve sosyal yolu : Duolingo – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Dil öğrenmenin en eğlenceli ve sosyal yolu : Duolingo

İngilizce öğrenmenin önem arz eden bir dünya’da yaşıyoruz ve bu konuda öğrenmekten başka yapabileceğimiz yok. Bu yüzden ingilizce öğrenmenin kolay ve eğlenceli bir yolu olan Duolingo‘yu sizlere sunmak istiyorum, Duolingo, bir sosyal topluluk şeklinde tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak çalışan kademe kademe öğrenebileceğiniz bir sistem.

Doulingo’da üyeliğinizi mailiniz, facebook hesabınız ve google hesabınız ile oluşturabilirsiniz. Birçok dil eğimi bulunan sitede şuan Türkçe için sadece ingilizce eğitimi bulunmakta.

duolingo1

Kademe kademe şekilde ingilzce öğrenmeye başlıyorsunuz. Çoktan seçmeli, kelime ve cümle tercümeleri yaparak, sesli olarak dinlediğiniz kelime ve cümleleri yazarak kolayca öğrenmeye başlıyor ve eğitiminize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Eğer ingilizceniz belli bir seviyede ise kademeleri sınavlar ile geçebiliyor ve kendi seviyenizden öğrenmeye devam edebiliyorsunuz. Başlangıç olarak kelime öğrenme gibi göstersede küçük detaylar ile eğitimleri gerçekten öğretici şekilde alabiliyorsunuz.

duolingo3

Sosyal bir site olan duolingo ile arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz ve puanlamalar sayesinde eğitimlerinizi onlarla karşılaştırabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim görselliği çok güzel bir site. Aynı zamanda Duolingo’nun IOS ve Android mobil uygulamaları bulunuyor.

http://www.duolingo.com

 

1 yorumlar On Dil öğrenmenin en eğlenceli ve sosyal yolu : Duolingo

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz