Tasarım yaparken kullandığım programlar – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Tasarım yaparken kullandığım programlar

Tasarım yaparken bir çok programdan yararlanılır faydalanılır. Ancak tasarımda kendir belirlediğim belli aşamalar vardır. Öncelikle Adobe’nin sunduğu Fireworks programında kabaca web sitesi yapıyorsam iskelet ve grafiklerini , Logo yapıyorsam şekil ve düzeni belirlerim. Daha sonra Web sitesi için kod düzenlemeleri , css ve tablo düzenlwemelerini yapmak için Fireworks’de tasarladığım iskeleti Dreamveawer programına aktarıp gerekli düzenlemeleri yaparım.

Eğer düzenlenmesi gereken kodlar varsa Dreamveawer’i açmadan editplus yardımı ile gereken düzenlemeleri yaparım. Logo için ise fireworks’de hazırladığım grafikleri son haline getirmek için Photoshop kullanarak son düzenlemeleri yaparım ve kullanırım. Eğer hangi ftp programınıda kullandığımı sorarsanız onuda söyleyeyim FlashFXP.

Yani Benim Tasarım Çantam Adobe Fireworks , Dreamveawer , Photoshop , FlashFXP , EditPlus gibi programlardan oluşuyor.

Bu yazının konusu Ayyas Blog tarafından mimlenmiştir. İlk mimlenişim ve ilk mim gönderişim hadi bakalım Bende H-Yaman , Karbonizma ve Barış Eser‘e mim gönderiyorum. Bakalım sonuç alabilecekmiyim..

12 yorumlar On Tasarım yaparken kullandığım programlar

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz