Masaüstü Duvar Kağıdı Takvim Serisi: Nisan 2013 – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Masaüstü Duvar Kağıdı Takvim Serisi: Nisan 2013

Kış başlamadan yaz geldi diyor ve Nisan ayına giriyoruz. Ve size söz verdiğim duvar kağıdı serisine devam ediyoruz. Nisan ayı ile ilgili Mart ayına göre pek enteresan bilgi yok. Yazının devamında Nisan’ın kökeni ve duvar kağıdını bulabilirsiniz.

Nisan sözcüğünün, Farsça (nisan), Süryanice (nisanna), Sümerce (nisag = ilk meyveler), Akadca (nisānu) ve İbranice (nîsān) sözcüklerinden alındığı söylenebilir. Nisan adının İngilizcesi olan April sözcüğünün Latince aprilis’den geldiği rivayet olunur. Klasik etimolojiye göre, Latince aperire (açmak); ağaçların çiçek açmaya başladığı mevsimi ima eder. Aynı tez, modern Yunancada ilkbahar anlamına gelen ἁνοιξις (açmak) ile de destek bulmaktadır.

Normal İndir (1920×1440) – Geniş Ekran İndir (1920×1080)

Lütfen üstteki bağlantıları sağ tıklayıp Farklı şekilde kayıt edin.

8 yorumlar On Masaüstü Duvar Kağıdı Takvim Serisi: Nisan 2013

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz