Teknoloji Dolu Bir Gün: #Teknofest Ankara – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Teknoloji Dolu Bir Gün: #Teknofest Ankara

Etimesgut’ta düzenlenen Teknofest Ankara’ya gittik. Hazırlanış, sunuş ve etkinlikler itibari ile diyecek söz yok oldukça güzel ve keyifliydi. Keyifli olmayan tek tarafı çok fazla yol yürüdük. Yani harita hesabıyla gidiş geliş ~6 Km yol yürüdük diyebilirim. Ücretsiz su dağıtan firmalara da ayrıca teşekkür etmek lazım. Mesela sağolsunlar aselsan’ın az suyunu içmedik. Yine girişteki yemek alanları da iyi düşünülmüş bir detay. En güzel tarafı ise bu kadar çok genç arkadaşımın bir çok ürün ile karşımıza çıkıp ürünlerini sunmaları ülkemizin geleceği için çok değerli.

Çektiğimiz birkaç fotoğraf ve videoları sizlerle paylaşayım;

Robot Kopeğimiz smile

Harmandalı oynayan helikopterler. smile

Bunların dışında dediğim gibi ayaklarım halen yürüyüşün etkisinden bitap durumda. Bu yüzden etkinliğe gelecek olanlara alana scooter ve bisiklet gibi araçlar ile erkenden gidip gezmelerini tavsiye ederim. Çok daha keyifli olur ama bunlarla geç giderseniz kalabalıktan dolayı bu sefer o araçlar size yük olacaktır. Etkinlik yerleşkesi itibari ile gölge alanın çok az olması doğal, ne derseniz deyin o kalabalığa gölge alan bulamazsınız zaten. Lavabo konusunda da konteyner lavabolar etkinlik çadırlarının arkalarında mevcut ama yine o kalabalığa yetersiz olması da bence gayet doğal.

Teknofest ekibine sadece şu tavsiyemi dile getirebilirim. Kayıt esnasında engelli olan bireylerin kaydını ayrıca tutup burası gibi etkinlik alanına yürüme mesafesi fazla olan yerleşkelerde, en azından girişten etkinlik alanına kadar küçük araçlar ile destek hizmeti verebilirsiniz. Bu tarz destekler için alanda eleman arayacağımıza bunu kayıt sırasında dile getirip girişte o desteği bulmaları daha efektif olacaktır. Tabi aynı şekilde alandan girişe kadar da aynı destek sağlanabilir.

Her çocuğu geleceğe ve teknolojiye dokunmaları ve ufuklarını açmak açısından ve bununla birlikte kendi geliştirdikleri ürünleriyle kendi şirketini kurmak isteyen gençlere gitmelerini tavsiye ettiğim, deneyim kazanmaları açısından değerli bir etkinlik.

Bu yorucu ama keyifli deneyim için teşekkürler Teknofest ve T3 Vakfı.

1 yorumlar On Teknoloji Dolu Bir Gün: #Teknofest Ankara

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz