Marka Bağımlılıklarım (mim) – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Marka Bağımlılıklarım (mim)

Aorhan‘ın bana gönderdiği mim olayına cevap yazalım da ayıp olmasın değil mi Ahmet’im. smile Gelelim marka bağımlılıklarımıza. Bir çok alanda herkesin kendine yakın hissettiği markalar vardır. Benimde bazı alanlarda tek geçtiğim markalar var ve bunların bazılarını sizlerle yazının devamında paylaşacağım.

Öncelikle teknoloji yazarı olduğum için sizlerle tek geçtiğim markaları konuşalım. Kullandığım bir çok teknoloji markası var ancak spesifik olarak ürün gruplarına göre gruplandırmak daha uygun olur. Örnek verelim Monitör ve TV olarak LG markasını, Klavye-Fare seti olarak Microsoft‘u,  Yazıcı olarak Xerox firmasını, Telefon olarak aslınola bakarsanız cihaz olarak marka bağımlılığım yok. Bunun nedeni saf android ürünlerini yani Nexus telefonlarını kullandığım için önce Samsung Galaxy Nexus kullandım ve sonrasında LG Nexus 5 ürününü kullanıyorum. Muhtemelen bundan sonraki telefonum bir sonraki Nexus telefon olacaktır. Bu sayede de Andorid bağımlısı olduğumu da söylemiş oldum. smile Beyaz eşya grubuna da girmek istiyorum bunun nedeni de tüm beyaz eşyalarımın Arçelik olmasıdır. Laptop markası olarak sırasıyla tavsiye edebileceğim markaları da yazmak istiyorum; Sony, HP ve Toshiba‘dır.

Teknolojiden çıkmadan bilgisayar yazılımlarına da değinelim. Grafik tasarımcı olarak boş zamanlarımı değerlendirmek adına bazı grafikler tasarlarım. Her tasarımcı genelde Illustrator ve Photoshop yazılımlarını kullanır ancak benim elimden çıkan neredeyse tüm tasarımlar vektörel olsun yada olmasın Adobe Fireworks yazılımından çıkıyor. Bunu da belirtmek istedim. Tabi ki arama motoru olarak Google‘ı kullanıyorum keza Google’ın neredeyse her ürününü kullandığımı da belirtmek isterim. İnternet servis sağlayıcım her ne kadar sevmesemde TTnet’tir.

Gıda markalarıma gelelim. Ofiste ve evde aburcubur yiyen birisi olarak, cips konusunda Ruffles ve Pringles, Göfret konusunda da Eti Hoşbeş‘i tek geçerim. İçecek olarak biraz komik gelebilir ancak kakaolu ve meyveli süt içen birisi olarak sütü sevdiren (Pınar) Kido diyorum başkada bir şey demiyorum. Tüm bunlar dışında eskiye saygım ve sevgimden dolayı da Ülker Probis‘e saygımız sonsuzdur. Kola’da Pepsi‘yi, soğuk çayda Çaykur Didi’yi ve kahvede de Nescafe‘yi tek geçerim.

Ara sıra dışarı çıktığım zamanlarda gittiğim mekanlar konusunda arkadaşlar ile beraber oturup kahve içmek için Starbucks‘ı tercih ediyorum. Sinema konusunda özellikle LG IMAX salonuna gittiğim için Cinemaximum tercihimdir. Yemek yerken de genelde tercih ettiğim mekanlar HD İskender ve KFC‘dir.

Şimdilik aklıma gelen markalarım bunlar. Bu mim konusunu yeni blog tutmaya başlayan arkadaşlarım; 512mb.org, Kerim.in ve Seyit Ali Doğan‘a gönderiyorum. Birde onların markalarını görelim neler kullanıyorlar görelim. smile

8 yorumlar On Marka Bağımlılıklarım (mim)

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz