Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın

Tasarlamak bazen sanattan öte eğlenceli bir durumdur. Tasarlarken aklınıza gelen fikirleri uygulamanız, yaptığınız işi eğlenceli hale getirebilir ve bunun sonucunda hiç beklemediğiniz sonuçlar da çıkabilir. Aklınızda çizdiğiniz yoldan sapma olasılığınız bu durumda epey yüksektir. Bu sapmayı gerçekleştirmekten korkmayın çünkü bu durum tasarlamaya başladığınızda bulduğunuz fikrin gelişmesinden ortaya çıkacak bir sapmadır.

Özgür olun

Müşterilerinizin çoğu istediklerini size bir liste şeklinde getirirler. Bu olacak şu olmazsa olmaz diyecekler. Bu durum genelde spesifik bir tasarım ortaya çıkarmak için evet olması gereken bir durumdur ancak yaratıcılığı da etkileyen bir durumdur. Bu sebeple siz o liste dahilinde tasarımınızı yaparken aklınıza daha yaratıcı bir fikir geldiği zaman o ana kadar hazırladığınız tasarımı farklı bir yere kayıt ederek aklınıza gelen fikride değerlendirmelisiniz. Diğer tasarımın bir hedefi bir sonucu olduğunu zaten biliyorsunuz.

Kısaca demek istediğim müşterinizin isteklerini yerine getirirken aklınıza gelen alternatif fikirlere açık olun ve bu tasarımları da müşterinin istediği tasarımların yanında sunmaktan çekinmeyin.

Yaratıcılıktan zarar gelmez

Ben birine logo hazırlarken aklıma başka bir şey geldiğinde onuda bir köşeye not ederim yada hazırlarım. Ancak bunu müşteriye sunmanız tamamen sizin elinizdedir. Bu tasarımı daha sonraki hazırlayacağınız tasarımlarda yada kendinize hazırladığınız tasarımlarda muhakkak kullanırsınız. Şahsen birine bir tasarım hazırlarken eski yaptığım çalışmalara göz atarım ve genelde de eski hazırladığım çalışmalardan kullandığım tasarım çok fazladır.

Kısaca tasarımı bir işten öte eğlenceli bir meslek olarak görmek sizi daha kreatif ve daha istekli hale getirir. Ve bu durum siz ve müşterileriniz arasındaki ilişkiyi olumlu etkiler. Umarım bir nebzede olsa düşüncelerimi anlatabilmişimdir. Eğlenceli ve yaratıcı tasarımlar diliyorum.

Görsel Kaynak: Depositphotos

8 yorumlar On Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz