LG’den iki yeni teknoloji ve iki yeni monitör – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

LG’den iki yeni teknoloji ve iki yeni monitör

LG, sinema kalitesindeki 3D D42P ve SUPER LED E81 serisi monitörlerini dün blog yazarları ile bir araya geldiği lansmanda tanıttı. LG’nin geliştirdiği FPR teknolojisi sayesinde 3D görüntüleri doğrudan monitörün kendisi ile oluşturarak gözlük yükünü azaltmış. Bu sayede 3D gözlük maliyetini azaltarak sadece bir kişi ile sınırlandırılan ve diğer kişilerin 3D gözlük maliyeti yüzünden 3D keyfini yaşayamamasını ortadan kaldırmış durumda. Yazının devamında D42P 3D monitör ile ilgili tanıtım videosunu izleyebilir ve monitörler ile ilgili dikkat çekici özellikleri görebilirsiniz.

Sinemada film izleyen insanların çoğu gözlüklerin hem nedenli yorucu hemde ağır olduğunu bilirler. Lakin LG bu durumu ortadan kaldırarak sanki bir güneş gözlüğü takarcasına maddi değeri çok düşük, rahat ve hafif bir gözlük hazırlamış. LG’nin yeni pasif 3D gözlükleri ile dalgalanma ve titreme görmeden en kaliteli 3D görüntülerini rahatça izleyebileceksiniz. Ayrıca monitorlerin arka kısımlarında bulunan giriş kısmı artık ayak kısmına entegre edilmiş durumda ve bu sayede kurulum yaparken rahat bir şekilde monitorünüzü kurabilir, bir kablo takıp çıkartırken bu işlemi kolay birşekilde yapabilirsiniz.

Bir diğer tanıtımı yapılan Süper LED E81 monitörler, çok ince ve şık bir yapıya sahip olmasının yani sıra çok hoşuma giden bir özellik olan Super + Resolution (super plus resolution) teknolojisine sahip. Super + Resolution teknolojisi sayesinde düşük çözünürlüklü videolarınızı kaliteli bir biçimde izleme olanağı sağlıyor. Örnek vermek gerekirse cep telefonunuz ile çektiğiniz düşük çözünürlüğe sahip bir videonuzu bu teknoloji sayesinde görsel kalitesi yükseltilerek izleyebileceksiniz. Ayrıca diğer LED monitörlerden %25 daha az enerji harcıyor. Bir aksilik çıkmadığı taktirde D42P 3D Monitörü yakından inceleyeceğim ve size sunacağım.

Etkinliği canla başla hazırlayan ve başarılı bir şekilde sunan Zarakol Dijital ekibine ve etkinliğe Kore’den gelen LG yetkilililerine de teşekkürler.

1 yorumlar On LG’den iki yeni teknoloji ve iki yeni monitör

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz