Yenilmezler : Ultron Çağı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yenilmezler : Ultron Çağı

Marvel ve Walt Disney Pictures ortak yapımı olan Avengers: Age of Ultron yani “Yenilmezler Ultron Çağı” (çevirmenler neden yenilmezler olarak çevirir bilmem ama gerçeği intikamcılar’dır.)  bugün itibariyle vizyona girdi. İlk filmi kaçırmadığım gibi bu filmi de gittim izledim. İlk filme göre değerlendirmek gerekirse beklediğimden iyi bir film olmuş. Yazının devamı film içinden küçük alıntılar içerebilir, Bilginize.

Film başlangıcında orjinal Yenilmezler ekibi Iron Man, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye bizleri güzel bir savaş sahnesiyle karşılıyor. Sonrasında Ultron’un nasıl meydana geldiği hakkında bilgi ediniyor ve filmin fragmanında yer alan kahramanlarımızın ultron ile tanışma anı olan alttaki sahneyi görüyoruz.

Gelişen olaylar sonrasında Ultron planını gerçekleştirmek üzere harekete koyuluyor ve Kahramanlarımız kötü bir dönemden geçerken Nick Fury, James Rhodes/War Machine, Ajan Maria Hill ve Erik Selvig’in yardımları ile bu dönemi atlatmaya çalışıyorlar.

newavengers

Ultron ve Kahramanların savaşı sırasında ise öncesinde intikam arayışında olan “İkizler” yani Wanda Maximoff (Scarlet Witch) ve Pietro Maximoff’da (QuickSilver) Yenilmezler ekibinde yer alıyor. Filmde Ultron’u durdurmak adına en önemli karakterinde doğuşuna şahit oluyoruz o da Vision. Aralarda Falcon’u da sivil olarak görüyoruz ama aksiyona dahil olmadığı için bahsetmeye gerek yok.

avengersageofultron

Filmi özellikle eğer imkanınız var ise IMAX salonlarında izlemenizi öneriyorum. Bu önerimin önemini filmi IMAX salonunda izledikten sonra daha iyi anlayacaksınız.

2 yorumlar On Yenilmezler : Ultron Çağı

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz