Bir Kore Artırılmış Gerçeklik Dizisi: Memories of the Alhambra – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Bir Kore Artırılmış Gerçeklik Dizisi: Memories of the Alhambra

Bu yazıya “Artırılmış Gerçeklik hiç bu kadar gerçek olmamıştı.” diyerek başlamak istiyorum. Bir Netflix yapımı Kore dizisi olan Memories of the Alhambra dizisinde sadece bir akıllı lens takarak kendinizi Artırılmış Gerçeklik oyununun içerisinde buluyorsunuz. Dizi, yenilikçi bir artırılmış gerçeklik oyunu yapan genci bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisinin başına gelen olayları bize aktarıyor.

Fragman;

Kore dizisi izleyenler bilirler ki her bir Kore dizisinde Aşk kavramı muhakkak vardır. Tabi bu dizinin önemli bir ayağı “Aşk” ancak teknoloji sever birisi olduğum için diziye biraz daha teknik açıdan yaklaşmak istedim. Sonuçta bu dizide Aşk ve Teknoloji bir arada diyebiliriz. smile

Artırılmış Gerçeklik; “Gerçek dünyadaki çevrenin ve içindekilerin, bilgisayar tarafından üretilen; ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı veya dolaylı fiziksel görünümüdür. Bu kavram kısaca gerçekliğin bilgisayar tarafından değiştirilmesi ve artırılmasıdır.”

Bu kavramdan yola çıkılarak uyarlanan dizimiz İspanya’da Granada şehrinde geçiyor. Oyuncu Seviye (level) atladıkça yeni silahlar kazanarak bu silahlar sayesinde de önüne çıkan yeni görevleri geçmeye çalışıyor. Fakat bu durum oyunu yapan gencin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile epey karışıyor. Zorlu seviyeler, imkansız görevler ve şüpheli ölümler ile Memories of the Alhambra’yı zevkle izleyeceğinizi düşünüyorum ve öneriyorum. Henüz bir yayın haberi yapılmasa da 2.Sezonunu da merakla bekliyorum.

Memories of the Alhambra Netflix Bağlantısı

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz