Asus Fonepad 7 (ME372CG) İncelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Asus Fonepad 7 (ME372CG) İncelemesi

Hem telefon hem de tablet taşımak konusunda ihtiyaç sahibi ve ısrarlı olan kullanıcılar için tasarlanan Asus Fonepad 7 ürünü oldukça kullanışlı bir üründür. Tek üründe telefon ve tablet özelliklerini kullanmak kullanıcılara taşıma konusunda büyük bir avantaj sağlar düşüncesi ile yola çıkılmış ve Fonepad 7 ortaya çıkmış. Ürün incelemesini yazının devamında bulabilirsiniz.

TASARIM

Tasarım açısından Tablet olarak değerlendirildiği takdirde 7’inç olması ürünün tablet için uygun bir boyutta olduğunu ve kullanışlı bir ekrana sahip olduğunu bize gösteriyor.  Lakin ürünü Telefon olarak değerlendirdiğimiz vakit 7’inç ekran bir telefon için ciddi bir büyüklük. Fakat yinede avuç içine sığıyor ve kullanılabiliyor. Büyük ekran telefon sevenler için kullanışlı bir telefon olarak değerlendirilebilir ancak tek elle kullanılması konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu dezavantajı hem tablet hem de telefonunu tek bir üründe kullanmak isteyenler için mecburen katlanmanız gerekiyor.

3

EKRAN

7’inç boyutta bir ekrana sahip olduğunu belirttiğim üründe IPS teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji ekranınızı arkadaşlarınıza göstermek konusunda size avantaj sağlıyor. 178 derecelik bir açı ile rahatça görünebilen ekran aynı zamanda aynı anda 10 parmak dokunabilme olanağı sağlıyor. Bu özellik bazı uygulamalarda size kolaylık sağlayabilir.

5

SES

Asus Fonepad 7’yi diğer telefon ve tabletlerden ayıran ve benim en çok hoşuma giden özelliği ekranın alt ve üst bölümünde yer alan çift hoparlöre sahip olması. Asus SonicMaster teknolojisi ile ciddi boyutta güzel bir ses elde edebiliyorsunuz, ek olarak özel uygulaması Asus AudioWizard sayesinde de ses düzenini sinema, oyun, müzik gibi bir çok modda kullanabiliyorsunuz.

8

İŞLEMCİ ve DEPOLAMA

Intel® Atom™ Z2560 1.6 GHz çift çekirdekli bir işlemciye sahip olması ürünün bilgisayar teknolojisi bir işlemci ile güçlendirildiğini ve hız bakımından sorun yaşamayacağımızı göstermekte. Dahili depolama çeşitleri 8/16/32GB olarak değişen Fonepad 7’de aynı zamanda 64GB’a kadar desteklenen harici hafıza takılabilme özelliğide bulunuyor. Bu sayede dilediğiniz verileri ürününüzde saklama konusunda sorun yaşamayacaksınız.

13

PİL

Tabletlerin ve özellikle Akıllı Telefonların şuan ki durumda ciddi bir dezavantajı konumunda olan batarya konusunda da ürün oldukça iyi bir bataryaya sahip. 15Wh Li-polymer batarya bulunan Fonepad 7’de 3G olarak değerlendirildiğinde 840 saat bekleme süresi, 28 saat konuşma süresi ve 10 saat video izleme süresine sahip.

12

SONUÇ

Sonuç olarak Asus Fonepad 7’yi değerlendirdiğimizde yanında hem telefon hem de tabletini aynı anda taşımak konusunda zahmete girmek istemeyen kişiler bu ürünü satın alabilir. Lakin ürünü almadan önce size uygun ölçüde olduğuna emin olmak için muhakkak bir mağazaya giderek ürünü incelemelisiniz. İnceleme konusunu ürünün teknolojisi açısından söylemiyorum, ürünün elinize oturması kullanabiliyor olmanız konusunda incelemelisiniz. Çünkü teknoloji olarak bu tarz bir ürünün şuan için fazla bir çeşidi yok. Genelde bu tip melez ürünlerin telefon özelliği üründen bağımsız bluetooth kulaklıklar ile kullanılıyor ancak Fonepad 7’de normal kulağınıza tutup konuşabiliyorsunuz. Kısaca melez (telefon+tablet) bir ürün için güzel bir teknolojiye sahip olsa da ergonomik bakımdan görüp, incelenip öyle alınması gereken bir üründür.

14

2 yorumlar On Asus Fonepad 7 (ME372CG) İncelemesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz