Netflix Türkiye’de hizmete girdi. Peki Netflix nedir? – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Netflix Türkiye’de hizmete girdi. Peki Netflix nedir?

Çoğunuzun bildiği üzere Netflix internet üzerinden film ve dizi izleyebileceğimiz güzel bir servis. Önemli olan tarafı ise yasal olması. Uzun süredir ülkemizde kullanılamayan Netflix yakın zamanda Türkiye dahil bir çok ülkeye hizmet vermeye başladı. Bu sayede özellikle benim gibi yabancı dizileri takip eden kişilere dizileri takip edebilecek bir servis hizmete girmiş oldu.

Tabi ki bu güzel servisin bir aylık ücreti var ancak sağladığı hizmete oranla bu fiyat bence oldukça uygun. Netflix’te Basic (€8), Standart (€10) ve Premium (€12)  olmak üzere toplamda aylık paketleri mevcut.

netflix-ozellikler

Ülkemizdeki servislerde aylık ücretlerin haricinde birde film ve diziler için ek ücret talep edilirken, Netflix servisinde aylık olarak tek ücretle sınırsız olarak içeriklere ulaşabilmeniz ve ciddi anlamda geniş bir arşive sahip olması şuan için netflix’i bu konuda tekel görmeme neden oluyor.

Kişiselleştirme özelliği de olan netflix servisini aile bireylerine özel şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede sizin kendi takip ettiğiniz dizi ve filmler, eşiniz ve çocuklarınızın takip ettikleri ile ayrı kalabiliyor. Başlangıçta uygulamaya giriş yaptığınızda uygulamayı kimin kullanacağı soruluyor ve kişisel sayfa açılarak kişinin takip ettiği dizi, filmler haricinde kişinin takip ettiği konsepte uygun dizi ve filmleri de liste halinde sizlere sunuluyor.

netflix-tr

Şuan için netflix’teki tek eksik olarak gördüğüm durum Türkçe altyazı desteğinin olmaması. Lakin netflix yetkilileri bu konuda çalışma yaptıklarını söylemişlerdi.

Bu arada Netflix ilk kez kayıt olanlar için servislerini 1 aylık ücretsiz denemenize olanak sağlıyor.

2 yorumlar On Netflix Türkiye’de hizmete girdi. Peki Netflix nedir?

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz