Wordpress tabanlı blogunuzu mobil ortama hazırlayın – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

WordPress tabanlı blogunuzu mobil ortama hazırlayın

Yaklaşık bir hafta önce size bloglarınızı nasıl kolay bir şekilde cep telefonu uygulamasına döndüreceğiniz konusunda “ovi app wizard” bilgilendirmiştim. Lakin bu sadece bir cep telefonu uygulaması olarak kullanıcılarınıza sitenizi sunmayı sağlıyordu. Bu nedenle blogunuza mobil tarayıcıdan giren kişiler blogunuzu okumak konusunda zorlanabilirler. Bu konuda da size kolay bir çözüm sunacağım.

WordPress blog sistemini kullanan blog yazarları altta linkini verdiğim eklentiyi blogunuza kurmanız yeterli. Bu sayede mobil ortamdan blogunuza giriş yapan bir okuyucunuzun giriş yaptığı platformu tanıyarak sitenizin temasını mobil tema ile değiştirerek okuyucunuza daha rahat bir şekilde blogunuzu gezmeye olanak sağlıyor.

Yapmanız gereken tek şey eklentiyi “plugin” indirerek wordpress blogunuza kurmak. Şahsen kullandığım WP Mobile Detector eklentisi sayesinde cepten girdiğim zaman Spaksu Blog aşağıda gördüğünüz gibi bir hal alıyor. Eklenti’de birden fazla tema seçeneği mevcut ve tabi biraz kod bilginiz varsa bu mobil temaları istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

  • “WP Mobile Detector”  Eklenti sayfası (Bağlantı)

4 yorumlar On WordPress tabanlı blogunuzu mobil ortama hazırlayın

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz