Tank Komutanlarının savaştığı online oyun : World of Tanks – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Tank Komutanlarının savaştığı online oyun : World of Tanks

Birazda oynadığım online oyunlardan bahsedelim. Wargaming isimli bir oyun firmasının geliştirdiği üç adet savaş oyunundan bahsedeceğim. World of Tanks, World of Warplanes ve World of Warships. İsimlerinden de anlaşıldığı üzere savaşın her alanını sizlere sunan bir ücretsiz oyun serisi olarak düşünebiliriz. Yazının devamında bu oyunlardan birisi olan World of Tanks oyununu kısaca sizlere bahsedeceğim.

Tank Komutanları Savaş Kapıda

World of Tanks online oynanabilen bir tank savaşı oyunudur. Oyundaki standart savaş 15’e 15 tankların iki ekip halinde birbiri ile savaşmasıdır. Bununla birlikte birkaç farklı savaş kipleri mevcut. Tier dediğimiz 10 farklı seviyede tank bulunan oyunda ABD, Sovyetler, Alman, İngiliz, Çin, Fransız, Japon ve Çekoslovakya tankları bulunmaktadır.

worldoftanks2

Hafif tanklar, Orta tanklar, Ağır tanklar, Tank avcıları ve KMT (Uzun menzilli tanklar) olmak üzere 5 çeşit tank ile savaşabilme imkanına sahipsiniz. Her seviyede tankların parçalarını geliştirerek bir üst seviye için savaşarak puan toplamanız ve bu topladığınız puanlar ile yeni seviye tanklar ile savaşabilirsiniz.

worldoftanks3

O kadar gelişmiş ve halen geliştirilen bir oyun ki tankları nereden vurduğunuz hangi mermi ile vurduğunuz ve tank komutanlarından tutun, mermi dolduran tank subayına kadar her küçük detayın gelişmesi sizin vuracağınız tanka vereceğiniz hasarın boyutunu etkiliyor. Bu faktörler sizin oyundaki başarınızı çok etkiliyor.

Ek olarak oyunda klanlar kurup, klan savaşları yapabiliyor ve sıradan savaşlara arkadaşlarınız ile ortan ekipler kurup katılabiliyorsunuz. Bu da gelişmenizde önemli bir avantaj sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra büyük ekipler her sene düzenlenen yarışmalarda yarışıyor ve ödüller kazanıyorlar.

Şahsen severek oynadığım en iyi online oyunlardan birisi olan World of Tanks, sadece bir oyun olarak değerlendirilmemeli ve bizlere tanklar hakkında sunduğu bilgiler doğrultusunda bir tank bilgi bankası olarak ta değerlendirilmelidir. Tavsiye ediyorum ancak 10. seviye bir tanka ulaşmak için çok sabırlı olmalısınız ve çok savaş yapmalısınız. Zira şuan 9.seviye bir tankım var. smile

Oyunla ilgili daha detaylı bilgi isterseniz World of Tanks Klavuzu‘na bakabilirsiniz.

2 yorumlar On Tank Komutanlarının savaştığı online oyun : World of Tanks

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz