Şehrimize metro kuruyoruz – Mini Metro – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Şehrimize metro kuruyoruz – Mini Metro

Bağımlılık yapan oyunlar gün geçtikçe çoğalmakta ama bu oyunların bazıları strateji bazlı olduğu için beyninizi geliştirmek açısından önemli bir rol oynanabiliyor. Simto sayesinde tanıştığım Mini Metro oyunu da beyninizi geliştirmek konusunda faydalı olabilir. Metro istasyonları kurarak karakterlerin gitmek istediği istasyona ulaştırıyorsunuz. Zaman geçtikçe istasyon çeşitliliği çoğalıyor, yolcu sayısı artıyor. Buna göre de size sınırlı kaynaklar veriliyor. Göreviniz yolcuları bekletmeden gidecekleri yere ulaştırmak.

Şehir gelişmeye, geliştikçe insanlar artmaya, insanlar arttıkça da ihtiyaçları çoğalmaya devam eder. Bu sebep doğrultusunda şehirde bulunan metro altyapısını en uygun şekilde düzenlemek ve ihtiyaçları karşılamak gerekiyor ki insanlar en kısa sürede gideceği noktaya gidebilsin.

Oyunumuzda büyük geometrik şekiller şehirdeki metro duraklarını temsil ediyor. Büyük geometrik şekillerin yanında ortaya çıkan küçük geometrik şekiller ise insanları ve gideceği metro durağını temsil etmekte. Yani küçük kareyi büyük kareye, küçük üçgeni büyük üçgene, küçük daireyi de büyük daireye ulaştıracaksınız. Şehir büyüdükçe durak sayısı ve şekil sayısı artmakta. Oyun kadarkine basit gibi gözükse de şehir büyüdükçe, insanlar arttıkça durakların işlerliğini arttırmakta zorlaşıyor.

screenshot-3

Zaman geçtikçe ihtiyaçlar artıyor demiştik. Buna istinaden zamanla ihtiyaçlarınızı karşılayacak sınırlı objelerde sizlere sunuluyor. Ek metrolar, artan yol sayısı, ek vagonlar, su altı tüneller ve metro kesişmelerini sağlayıcı raylar zamanla sizlere sağlanıyor. Bu sayede gelişen şehrinizin alt yapısını bu ek objeler ile sizde geliştiriyorsunuz.

Strateji bazlı bir oyun olan Mini Metro’da skor olarak ulaştırılan insan sayısı baz alınıyor. Şu ana kadar benim skorum. Londra haritasında 1374 kişidir. İnternet üzerinden sadece Londra haritasını kullanabiliyorsunuz. Lakin $7 gibi mini bir fiyat ile oyunun tam sürümünü alıp bilgisayarınızda diğer haritaları da oynayabilirsiniz.

Oyun Sitesi : http://dinopoloclub.com/minimetro/

 

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz