Dofo.com, Digital Ocean Desteğiyle 2019’a Hızlı Bir Giriş Yapıyor – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Dofo.com, Digital Ocean Desteğiyle 2019’a Hızlı Bir Giriş Yapıyor

Alan adı arama platformu Dofo.com, dünyadaki kayıtlı tüm alan adlarını tek noktada toplamak üzere 2016’da yola çıktı. Aynı zamanda satışta olan tüm alan adlarını da bir araya getiren girişim; gelişmiş arama ve filtreleme, alan adı takibi, detaylı alan adı sayfası, özel listeler ve trend sayfası gibi özellikleri tamamen ücretsiz olarak sunuyor.

Dofo.com: Tüm alan adları burada: Keşfedin!

350 milyondan fazla alan adına ait bilgileri ücretsiz şekilde sunan yerli girişim Dofo.com yepyeni versiyonuyla küresel pazar tanıtımlarına başladı ve YC Startup School programından sonra dünyanın en önemli teknoloji firmalarından Digital Ocean’ın Hatch programına kabul edilen sayılı girişimlerden biri oldu.

12 milyar dolarlık alan adı endüstrisinin Google’ı olmaya aday olan dofo.com, farklı platformlarda satışta olan 40 milyon alan adını bir araya getirmekle kalmıyor kayıtlı tüm alan adlarına dair bilgilere ücretsiz şekilde erişme imkânı sunuyor. Yenilenen arayüzüyle

çok daha kolay bir kullanım sunan Dofo.com, istenilen alan adının en hızlı şekilde satın alınmasını sağlıyor.

Açıldığı ilk günden itibaren kayıtlı alan adları hakkında detaylı ve güncel bilgiler sunan Dofo.com, yeni versiyonunda kullanıma sunduğu takip özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ziyaretçiler istedikleri alan adının sayfasındaki takip (follow) butonuna tıklayıp e-postasını bırakıyor ve o alan adının kayıt yenileme, satış, fiyat değişimi ve kayıt süresi bitişi gibi bir çok bilgiye erişebiliyor. Kısacası kullanıcılar satın almak istediği veya ilgilendiği alan adını yine ücretsiz şekilde yakın markaja alabiliyor.

Dikkat Çekici Trendler

Alan adları sektöründeki tüm hareketleri takip ve analiz eden dofo.com’un yeni ve iddialı özelliklerinden biri de Trendler. Kullanıcılar Trend sayfalarında en çok kaydedilen kelimeleri, en çok tercih edilen uzantıları, en yüksek fiyatlı satışları görebiliyor. Ayrıca aradıkları kelimenin zamana göre ne kadar popüler olduğunu görebiliyor.

“Alan Adı Arayan Herkesin İlk Adresi Olmak İstiyoruz”

Sektörde 10 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Dofo.com kurucusu ve CEO’su Macit Tuna,  Dofo.com’u niçin geliştirdiklerini şöyle açıklıyor:

“Bugüne dek alan adlarına dair bilgiler onlarca farklı platformda dağınık bir şekilde sunuluyordu. Bu sorunu çözmek için dofo.com’u geliştirdik. Artık Dofo.com sayesinde dünyadaki 350 milyon civarında alan adının ayrıntılı bilgisine ulaşabiliyor ve gelişmiş arama filtreleriyle detaylı aramalar yapılabiliyor.

Domain takip özelliği ve trend sayfaları ise çıtayı biraz daha ileri taşımamızı sağlayacak. Kısa süre önce Digital Ocean’ın Hatch programına kabul edildik ve üç yıl içinde Türkiye’den dünyaya açılan en başarılı girişimlerden biri olmayı hedefliyoruz.”

Macit Tuna, dünyanın en önemli sunucu platformlarından Digital Ocean’ın Hatch programına Türkiye’den kabul edilen ilk girişim olduklarını söylüyor ve 1 yıl için karşılıksız 100 bin dolar tutarında bir destek aldıklarını paylaşıyor. Y Combinator’ın Startup School programına da kabul edilen Dofo.com, bundan sonra yurtdışı tanıtım çalışmalarına daha fazla ağırlık verecek ve küresel pazarda adından daha fazla söz ettirmek için çalışacak.

Dofo.com, 2019’da platforma alan adı türetme özelliğini ve yeni dil desteklerini eklemeyi planlıyor. Tohum yatırımla yola koyulan Dofo.com, beş kişilik ekibini genişletmek için yatırım görüşmelerini de sürdürüyor.  

1 yorumlar On Dofo.com, Digital Ocean Desteğiyle 2019’a Hızlı Bir Giriş Yapıyor

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz