Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge tanıtıldı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge tanıtıldı

Samsung, bugün amiral gemisi Galaxy Note serisine eklediği yeni Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge’i tanıttı. Geliştirilmiş S Pen ile üstün görüntüleme deneyimini bir araya getiren Galaxy Note 4, kullanıcılara pazarın en eşsiz ve güçlü mobil deneyimini sunuyor.

Samsung Electronics CEO’su ve Mobil İletişim Başkanı JK Shin yeni ürünlerle ilgili olarak; “Galaxy Note serisi, teknoloji sektörü içinde olağanüstü yeniliklerin bizi beklediğinin müjdesini vermişti. Büyük ekran boyutu ve kendisiyle özdeşleşen S Pen teknolojisi, akıllı telefon kültürüne yeni bir standart getirdi. Galaxy Note serisini pazara sunarak yüzlerce yıllık kalem ve defter kültürünü dijital dünyaya aktardık. Yeni Galaxy Note 4, kullanıcıların Galaxy serisinden bekledikleri en son teknolojik özellikleri bir arada sunarak, bugüne kadar yaratılmış en gelişkin Note deneyimini sağlıyor” dedi.

Galaxy Note4 Gorsel (26)

Beklenen güçlü performans

Galaxy Note 4, Samsung’un rakipsiz Galaxy mobil deneyimi geleneğini sürdürüyor. Olağanüstü 5,7 inç Quad HD (2560×1440) Super AMOLED ekranı daha derin kontrast, daha net ve canlı görüntüler, daha iyi görüntüleme açıları ve saniyenin milyonda biri kadar hızlı tepki sürelerini beraberinde getiriyor ve inanılmaz bir görüntüleme deneyimine imza atıyor.

Galaxy Note4 Gorsel (22)

Büyük ekranı sayesinde geliştirilmiş “Çoklu Pencere” özelliği kullanıcı deneyimini bir basamak yukarı taşıyor ve çoklu görevleri kolaylaştırıyor. Kullanıcılar uygulamalarını kullanırken tam ekran ve bölünmüş ekran seçeneklerinden yararlanabiliyor, ekrandaki uygulamaların boyut ve konumunu kolayca tek bir dokunuşla değiştirebiliyor.

Galaxy Note 4 ayrıca, görüntüleri daha parlak ve net üretebilen ileri bir kamera sistemine sahip. Cihazda “Akıllı Optik Görüntü Sabitleyicisi” olan 16 megapiksellik bir arka yüz kamerası var. Bu sayede, kameranın titremesi dengeleniyor ve karanlık ortamlarda pozlama süresi otomatik olarak uzuyor. Ayrıca f1.9 – 3,7 MP ön yüz kamerası, standart 90 derece ve 120 dereceye kadar geniş açı sunuyor.

Galaxy Note4 Gorsel (25)

Galaxy Note 4’ün birçok temel özelliği, kullanıcıların mobil cihazlarıyla daha da iyi bir deneyim yaşayabilmeleri için geliştirilmiş durumda. Hızlı şarj özelliği ile Galaxy Note 4 çok hızlı şarj edilebiliyor. “Ultra Enerji Tasarrufu Modu” sayesinde kullanıcılar en çok ihtiyaç duyduğu anda, şarjsız kalmıyor. Galaxy Note 4’te birden fazla mikrofon ve kalabalık ortamlarda gürültüyü azaltan gelişmiş bir hoparlör yer alıyor. Cihaza yerleştirilmiş olan ses kaydedici, ses izleme olanağı sağladığı gibi, kullanıcıların bir grup konuşmasında istedikleri sesleri ayrıştırarak yeniden dinlemelerini mümkün kılan geri oynatım özelliği de sunuyor.

Galaxy Note 4 ayrıca “Parmak İzi Tarayıcısı” ile kişisel verileri güvence altına alıyor ve dünyada bir mobil cihazda ilk kez UV sensörü kullanıyor.

Galaxy Note4 Gorsel (23)

Günlük görevler için S Pen ve S Note

Günlük görevlerin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için Galaxy Note 4’ün S Pen özelliği geliştirildi ve kullanıcıların mobil cihazlarında günlük olarak yaptıkları sıradan işlemler için başlıca araç haline getirildi. Yeni S Pen, çok daha özgün bir kalem deneyimi sunuyor. Yenilenen kalem, kâğıt üzerinde dolma kalem ya da fırça ile yazılan yazıyı mükemmel şekilde taklit eden, daha doğal bir fırça etkisine sahip.

S Pen ayrıca, Action Memo, Screen Write, Image Clip ve Smart Select gibi, kullanıcıların içeriği kolayca yaratarak birleştirebilmesini sağlayan diğer sezgisel özelliklerle birlikte, kullanıcı dostu bir “Air Command – Temassız Komut” işlevi sunuyor. Yeni “Smart Select – Akıllı Seçim” özelliği, kullanıcıların farklı kaynaklı içerikleri bir araya getirerek kolayca paylaşmalarını olanaklı hale getiriyor.

Galaxy Note4 Gorsel (29)

Galaxy Note 4, kullanıcılara günlük işlerin daha hızlı ve kolayca yapılmasına izin veren Samsung S Note uygulamasıyla entegre ettiği, bir dizi çoklu ve kesintisiz not alma yöntemi de sunuyor. Klavye ve yazının yanı sıra, yenilikçi “Snap Note” özelliği, kullanıcılara kâğıt ya da sınıfta tahta üzerinde yazılı olan notların fotoğrafını çekerek, bunları hızlı ve kolayca S Note’a dönüştürme olanağı sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, Voice Memo ile düşüncelerini hızlı bir biçimde not ederek, yaratıcılıklarını sınırlayan engellerden kurtuluyorlar.

Üstün ve işlevsel tasarım

Galaxy Note 4 ince ve şık bir Galaxy tasarım dili yaratıyor. Cihaz, kavisleri sayesinde ekranla kesintisiz biçimde birleşen üstün kaliteli bir metal çerçeveye sahip. Galaxy Note 4, Galaxy S3’te de bulunan 2.5D cam ekranı kullanıyor. Bu sayede mükemmel koruma sağlanırken, cihazın zengin görüntüleme deneyimi ideal biçimde tamamlanmış oluyor. Yumuşak dokulu arka kapak, cihazın tek elle kolayca tutulmasını sağlıyor. Cihaz güzel bir görünüşe sahip olmakla kalmıyor, kolay kavranıyor ve her zamankinden daha sağlam bir yapıya sahip.

Karşınızda Galaxy Note Edge

Samsung’un mobil teknolojilerle kullanıcı deneyimlerini optimize etme arayışı onu yenilikte en iyiyi aramaya itiyor. Bu süreçte son adım, yenilikçi ve benzersiz Galaxy Note Edge. Galaxy Note deneyimini bir üst basamağa taşıyan Note Edge, kullanıcılara bilgiye erişmenin, mobil cihazlarını kullanırken kişilik ve zevklerini ifade etmenin yeni bir yolunu sunuyor. Galaxy Note Edge’in benzersiz biçimde kavislendirilmiş Edge ekranı, kapağı kapalıyken bile sık kullanılan uygulama, uyarı ve işlevlere başparmağın tek bir hareketiyle hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, video izlerken kesintiye uğramadan bildirimlerini doğrudan Edge ekranda görebiliyor.

Galaxy Note Edge Gorsel (14)

Galaxy Note 4, Ekim ayından başlayarak küresel pazarlarda “Kömür Siyahı”, “Buz Beyazı”, “Bronz Altın” ve “Açık Pembe” renklerinde satışa sunulacak. Galaxy Note Edge ise bu yılın ilerleyen aylarında seçilmiş bazı pazarlarda, Samsung perakende kanalları, e-ticaret ve operatörler üzerinden “Kömür Siyahı ” ve “Buz Beyazı” renklerinde pazara sunulacak.

Galaxy Note Edge Gorsel (15)

Daha fazla ayrıntı ve ürün görüntüleri için www.samsungmobilepress.com.

1 yorumlar On Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge tanıtıldı

  • konuyla alakalı değil ama sitenizde özel bir font eklentisi kullanıyor musunuz. Fontlar harika görünüyor.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz