Twitter’a Anket ekleme özelliği geldi. Fakat abartmayın! – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Twitter’a Anket ekleme özelliği geldi. Fakat abartmayın!

Tweetlerimize animasyon gif, video ve diğer sitelerden haber metinlerini gömebiliyoruz. Tüm bunların dışında artık yeni gelen anket özelliği sayesinde artık tweetlere iki seçenekli anketler ekleyebiliyoruz. Bu özellikler Twitter’ın gelişimi ve kullanım alanlarının yaygınlaşması açısından önemli yenilikler olarak görülebilir.

Lakin son anket özelliği konusunda Twitter’ın şahsen biraz acele ettiğini ve bazı şeyler unuttuğunu düşünüyorum. Küçük görünse de bence olması gereken görünmesi gereken bazı bilgiler ve eklenmesi gereken yapılar anket özelliğinde kullanılmamış veya eklenmemiş durumda. Benim Twitter’da görmek istediğim bu anket özelliklerini sizlere kısaca sıraladım.

  • Anket seçeneklerin iki tane ile sınırlandırılması çoklu seçeneği olan bir anketin kısıtlanarak paylaşılmasıdır. Bu alan bence 2 yerine 4 ya da 5 gibi seçenekli olmalıydı.
  • Oyların görünürlüğü (kimin hangi seçeneği seçtiğinin görülmesi) konusunda anket hazırlanırken tweet sahibine seçenek olarak sunulmalıydı ki anketin gizli yada açık olması konusu önemlidir.
  • Anket oy sayılarının yüzde ile birlikte gösterilmesi ki bunu kimse hesaplamak zorunda değil.
  • Tasarımın biraz daha minimal hale getirilmesi. Nedense göze çok batıyor.
  • Anket ile birlikte resim ekleme seçeceğinin de kullanılabilmesi gerekir ki anketler grafikler ile desteklenmeli ve detaylı olarak sunulabilmeli.
  • Anket eklenme sayısı günlük olarak sınırlı hale getirilmeli bu sayede gereksiz anketlerden Twitter kullanıcıları korunmuş olur. Özellikle özelliği yeni kullanıma açılan kullanıcılar sağolsunlar normal tweetleri bile ankete çevirebiliyor.

İşte bu özelliklerin ve gerekenlerin muhakkak yapılması gerekiyor ki anket kullanımı daha düzgün ve detaylı olabilsin. Sizinde eklemek istediğiniz kısımlar varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

3 yorumlar On Twitter’a Anket ekleme özelliği geldi. Fakat abartmayın!

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz