Yeni Nokia işletim sistemi Symbian Anna ile Nokia X7 ve E6 – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yeni Nokia işletim sistemi Symbian Anna ile Nokia X7 ve E6

Windows mobile işletim sistemini kullanmak için Microsoft ile anlaşma sağlayan Nokia süpriz yaparak Symbian işletim sistemini henüz bırakmaya niyetli olmadığını gösterdi. Yeni çıkacak olan iki telefon modelleri X7 ve E6’yı tanıtan Nokia bunların yanında gelecek olan Symbian’ın yeni versiyonu Symbian Anna’yı da duyurdu.Symbian Anna, Symbian3’ün PR2.0 sürümünün kod adıdır. Önümüzdeki günlerde ise N8,E7 ve C6 için Symbian Anna güncelleştirmesi gelecek ve bu üç telefon Symbian Anna’yı kullanabilecek.

Yeni Symbian Anna ile daha güçlü bir işletim sistemi, yeni tasarlanan ikon seti, kolay metin girişi yapılabilen dokunmatik klavyeler ve daha hızlı internet tarayıcı geliyor.

Nokia X7 yeni eğlence telefonu, tasarım açısından güzel birşekilde tasarlanan X7 4” amoled dokunmatik ekrana sahip. X7 hakkında detaylı bilgi için nokia sitesini ziyaret ediniz.

E serisi telefonlar içinde yerini almaya hazırlanan E6 sayesinde mesajlaşmak Qwerty ve dokunmatik ekran sayesinde daha kolay bir hale geliyor. E6 hakkında detaylı bilgi için nokia sitesini ziyaret ediniz.

3 yorumlar On Yeni Nokia işletim sistemi Symbian Anna ile Nokia X7 ve E6

  • Nokia iyice işin suyunu çıkarttı. Dün Windows mobile ile anlaşıp N8 gibi modellerin sahiplerini hayal kırıklığına uğratan nokia şimdi de farklı symbian sürümü sunuyor yeni telefonlarında.
    Symbian gibi kaliteli bir işletim sistemi ancak bu kadar kötü pazarlanabilir.

  • öncelikle iyi günler ben 5800 express music kullanıcısıyım ben internette gezinirken veya facebook ta video açamıyorum flash player desteklemiyor diyor buna bi çözüm lütfen.

  • Evet N8 modeli konusunda haklısınız. N8 sahiplerini tam anlamında hayal kırıklığına uğrattı. Aynı hatayı N9’da da yaptı. Nokia, Windows Mobile (WM) ile anlaşarak, MeeGo OS ile anlaşmasına son verdi. Yani kısacası N900 ve N9 kullanıcıları öksüz kaldı. Bir de işin güzel yanı var. N900 ve N9 modelleri açık kaynaklı ürünlerdir. Bu yüzden bu iki cihazın kullanıcıları biraz da olsa rahatlar. Yani Nokia, MeeGo OS’u bırakmamalıydı ve MeeGo OS’lu ürünleri(ni) geliştirmeye devam etmeli ve açık kaynaklı yazılımlara destek olmalıydı. Apple, Microsoft gibi kapalı kutu misali şirketler gibi hareket ederse ne kadar gelişir bilinmez, tartışılır. Bekleyip göreceğiz.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz