Açık Mim: Microsoft daveti ile ilgili yorumum – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Açık Mim: Microsoft daveti ile ilgili yorumum

07 Şubat 2009’da gerçekleştirilen 8. Ankaralı blog yazarları toplantısında neredeyse toplantının yarısını konu alan Microsoft’un bazı blog yazarlarını yeni ofisine davet etmesi konusunda hem Microsoft hemde diğer bu tarz davet verecek firmalara birkaç sözüm olacak. Şahsen Microsoft’un davet ettikleri listesinde yer aldığım için sevinmiştim ancak dün toplantıya gelen 29kişiden sadece 2 kişinin davet edildiğini öğrendiğimde ise çok üzüldüm. Üzüntü duymamın sebebi; bazı yarışmalarda derece alan ve sesini benden fazla duyuran arkadaşlarımın davet listesinde olmaması.

Güncelleme 10.02.09 , {Microsoft’dan Emre bey  ile görüştüm ayrıntıları yazının devamında.}

Microsoft olsun başka  bir firma olsun sorun değil ancak davet edilenlerini çok büyük bir çoğunluğunun İstanbulda olması beni ayrı bir üzdü.  Kastamonu’da yaşadığım sıralarda bende birçok etkinliklere katılmak isterdim ancak nedense hiç davet almazdım. Heralde akıllarında “Bunları davet etsek te nasıl olsa gelemezler” mantığı var. Bana göre bu tarz davetler verilirken davetiye gönderilen kişilerin neye göre seçildiği hakkında belirli bir dipnot yazılması gerekir kanaatindeyim. Ankara’dan belki bilgimiz dışında davetler olmuştur muhakkak ancak eğer durum dediğimiz gibi vahim ise bence firmaların dikkatli olması gerekiyor.

Ömer ve Taylan arkadaşlarımız bizi temsilen toplantıya katılacak ve muhakkak ki sesimizi duyuracaklardır. Bu yazıyı ne kendi menfaatim nede arkadaşlarımın menfaati için yazdım, bu yazıyı bazı büyüklerimizin şunu anlaması için yazdım. Siz küçüklerinizi ayırırsanız ayırdıklarınız sizi küçültür. Muhtemelen yazıyı yazdığım için kara listeye alınacağım ancak ne derler bilirsiniz Gerçekler Acıdır.


10.02.09 – Güncelleme
Üstteki yazıyı okuyan ve İstanbul’daki programı düzenleyen Emre TOK bey ile telefonda görüştüm. Görüşlerimizin çoğunun aynı olduğunu belirtti ancak Ankara’da bulunan blog yazarlarının çoğunu henüz tam olarak tanıyamadıkları için takip edilen blog yazalarını seçtiklerini ve davet ettiklerini belirtti ve 2009 yaz aylarında Ankara’lı blog yazarları için bir kokteyl düzenleyebileceklerini belirtti. Bu şahsen beni çok sevindiren bir gelişme oldu ve yazdığım yazımın işe yaramasından büyük mutluluk duydum.


Bu yazı AÇIK MİM dir. Ve yazıyı okuyan tüm blog yazarlarının yazıma katkıda bulunmasını yada katılmadığı yerleri belirtmesini istiyorum.

4 yorumlar On Açık Mim: Microsoft daveti ile ilgili yorumum

  • Benide 100.000 kişi okuyor ayda beni de çağırın banane :P
    Şaka bi yana Sefa hocam iyi ki üstüne düşmüşsün olayın…

  • Microsoft teknoloji bloglarını davet ediyor ya… Benim gibileri de Penguen, Uykusuz davet etsin istiyorum. Geyikçilere, içi boş şeyler yazanlara da sahip çıkılsın!! :))

  • Benide davet etmişlerdi sağolsunlar. (: Yalnız toplantıya gidemedim o ayrı mesele. :) Dediğin gibi yaz aylarında sıkı bir organizasyon yapılırsa neden gelmiyelim.

  • Safa bu konu hakkında seninle daha öncede konuşmuştuk. Yazının dikkat çekmesi hoşuma gitti. Beni üzen kısım Mayıs ayında askere gidiyor olmam. Yani bu toplantı zamanında büyük bir ihtimal aranızda olamayacağım. Neyse ama muhakkak inanıyorum ki geldiğimde Ankara Blog Yazarları hak ettiği yere ulaşmış olarak görecem.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz