Yeni nesil iPod’lar piyasada (shuffle, nano, classic, touch) – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yeni nesil iPod’lar piyasada (shuffle, nano, classic, touch)

Apple firmasının vazgeçilmez iPod serisi yeni nesili ile karşımıza çıkıyor yazının devamında yeni iPod serisini kısaca açıklayacağım.

iPod Shuffle

Eski iPod shuffle modellerinin karışımından oluşan bu iPod shuffle öndeki tuşları ile size kolay bir kullanım sağlıyor. Bu sürümde eklenen VoiceOver butonu sayesinde o anki çalan şarkının hangi şarkı olduğunu ve pil durumunu size sesli bir biçimde söylüyor. Yeni bir özellik olarak birden fazla şarkı listesi oluşturmaya izin verilmiş. Şekil ve tasarım itibari ile çok küçük olmasıda sizin bu küçük canavarı istediğiniz yerde kullanmanıza olanak sağlıyor. 2GB kapasiteye ve 5 Farklı renge sahip iPod shuffle’ın fiyatı ise 49 dolar olarak satışa sunulmuş.

iPod Nano

iPod ailesinin yıldızı 6.nesil iPod nano oldu. Eski sürümüne göre önemli ölçüde küçülme yaşayan iPod nano 2.2 inch’lik dokunmatik LCD ekranına sahip. iPod shuffle’da olduğu gibi VoiceOver özelliği nano’ya da eklenmiş. Ayrıca Adım sayar ve Nike+ programlarına da sahip olan iPod nano sporcular için vazgeçilmez olacağa benziyor. FM Radio özelliğine sahip olan iPod nano 7 farklı renge ve iki farklı kapasiteye sahip. Fiyatları ise 8GB 149 dolar, 16GB ise 179 dolar.

iPod Classic

Pek bir değişik olmasada kapasitesi 160GB’a çıkartılan iPod classic’e yeni oyunlar eklenmiş. Şuanda zaten 30GBlık iPod classic kullanıcısı olduğum için birşey değişmemesi beni şaşırtmadı nedeni zaten bir müzik çalarda ihtiyacınız olan herşeyin karşılanması.

iPod Touch

Gel gelelim Apple firmasının gözbebeklerinden biri olan iPod Touch’a. 3.5″ (960×640) Retina ekran’a sahip olan iPod Touch A4 işlemcisini kullanıyor. Bu özellikler iPhone 4 ile aynıdır. Bu yüzden zaten Steve Jobs bu ürüne “Telefonsuz iPhone” lakabını takmış. Ürünümüzde HD video kaydedebilen kamerası, VGA kalitesinde kayıt yapabilen ön kamerası mevcut. Ürünün o kadar çok özelliği var ki ürünü ayrı olarak incelememiz gerekir. Ürün hakkında Apple’ın iPod Touch sayfasından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. iPod Touch, 3 kapasite de piyasaya çıkıyor.  Fiyatlandırma sırası ile, 8GB 229 dolar, 32GB 299 dolar ve 64 GB 399 dolar dır.

Bu sayfada bulunan fiyatlandırmalar Apple Store fiyatlarıdır.

3 yorumlar On Yeni nesil iPod’lar piyasada (shuffle, nano, classic, touch)

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz