Ülkemizin en iyi 10 haber sitesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Ülkemizin en iyi 10 haber sitesi

Bu yazımda tasarım, hız, yapı, reklam kullanımı ve diğer estetik kullanım açısından ülkemizin en iyi ve hızlı haber sitelerinden bahsetmeye çalışıcağım.

CNNTürk.com: Cnn’nin Türkiye temsilcisi olan CnnTürk kanalının web sitesidir. Tasarım bakımından oldukça kolay kullanılabilir bir yapısı mevcut . Haber ayrımcılığı yapmadığı için kendi yorumlarını haber içeriklerinden oldukça uzak tuttukları için bu siteden ilk sırada bahsetme uygunluğu gördüm. İçerik bakımındanda oldukça hızlı ve etkin bir haber biçimi var. CNNTürk.com sitesine böyle devam ettiği için başarılarının devamını diliyorum.

NTVMSNBC.com: Ntvmsnbc.com tasarım açısından baya geliştirilmiş bir web sitesi olması ve yeni hazırladığı bazı bilgisayar programları ile öne çıkan bir haber sitesi. CNNTürk gibi haber ayrımcılı ve kendi yorumlarını olabildiğinden az katması bu siteyi benim gözümde ikinci sıraya getiriyor. İkinci sırada olmasının negatif nedeni ise bazı kategorilerde yeterince hızlı ve aktif olmaması özellikle teknoloji alanında bana göre yeterince aktif değiller. Yinede tarafsız haberciliklerinden dolayı kutlarım.

Haber7.com : Sitenin aktifliği ve Yeterince erişilebilir bir haber sitesi olması üçüncü sırayı kapmasına yetti ama hakettiği konusunda şüphe sahibiyim nedeni menulerine bile reklam koyucak kadar tasarım ve görselliği düşünmemeleri aşırı reklam kolik bir site yarışması açılırsa haber7 inanın bana birinci olur düşüncesindeyim ve bir diğer negatif neden haber başlıklarına arada kendi yorumlarınıda eklemeleri yani haber7de pek tarafsız haber yönünde iyi değil. Diğer açılardan iyi ve kullanışlı bir haber sitesi.

HaberTürk.com : Tasarım ve işlevsellik açısından olumlu bir izlenim versede bu sitede reklam konusunda haber7yi aratmıyor. Haber sitelerinin reklam konusunda dikkatli ve minimum davranması gerektiği konusunda uyarılması gerekiyor. HaberTürk sitesi kanalında olduğu gibi haberlerdeki tarafsızlığı tartışılır ancak bana göre yeterince tarafsız değiller. Son yaşanan kampanya başlangıclarındaki rolleri siteyi aktif bir haber sitesi olmaktan uzaklaştırmış izlenimi verdi bana. Yinede kullanışlı.

Netgazete.com : Bir çok internet kullanıcısı bu siteyi pek kullanmaz hatta bilmezler bile. tasarımı pek yeterli kalmıyor ancak bu site hızlı haber konusunda uzman bir site olduğu haberlerdeki zaman hassaslığı kanıtlıyor. Site tasarımına özen gösterirse daha iyi yerlerde olabiliceği konusunda endişem yok.

Aktif HaberAktif haber sitesi bana göre ilk 5te olması gereken sitelerden biri olabilirdi ancak nedense haberler bana tarafsız gelmedi ve tasarımı konusundada açıkçası sayfayı doldurmak pahasına aşırı yazılar birbirine geçmiş olması dikkati bozucu şeyler . aktif haber haber aktifliği konusunda diğer ilk 5 site kadar prof düzeyde bir site.

Haber3.com : Tasarmı ne kadar güzel görünsede sıkıştırılmış gibi gözüküyor o nedenle okuma konusunda biraz zahmetli bir site . aktiflik konusunda ilerlemiş bir web sitesi olmasına rağmen bazı kategorilerde aktiflik konusunda mahrum bir site. onun haricinde ilk 5i hakedebilir.

Sabah.com.tr : Bildiğiniz üzre sabah gazetesinin haber sitesidir tasarım ve içerik yönü ile gelişmiş bir site özellikle tasarım konusunda diğer haber sitelerinden iyi durumda olmasına rağmen ilk beşte olmamasının sebebi tarafsız olmaması. Bildiğiniz gibi gazete siteleri pek tarafsız değildir ancak sabahın tarafsızlığı tartışılır. Temiz internet kampanyasını başlatan site olması ilgi toplamıştı ama buna uyduğu tartışılır.ilk 5te olmas muhtemel bir sitedir.

Hurriyet.com.trHürriyet gazetesinin haber sitesidir tasarım konusunda iyi olmasına rağmen yinede eksiklikleri fazla ancak haber içeriği konusunda şahsen tercih ettiğim sitelerden biri fakat içeriği temizlemeleri gerektiğinide düşümedende edemiyorum. Sabahın temiz internet kampanyasını zamanında desteklemişlerdi ancak uydukları söylenemez. Yinede haber bakımından tercih edilir bir site.

Internethaber.com : Haber sitelerinin başında gelmesine rağmen son zamanlarda pek tercih edilmeyen bir site. Nedeni tasarımını değiştirmesi yada tarafsızken taraflı olması olabilir bunu bilemeyiz ama bildiğim tek şey eskiden listede ilklerde olduğuydu. Bu yerini koruması için baştan bakmaları ve hatalarını düzeltmeleri gerekiyor. Aktif ve kullanışlı bir haber sitesidir.

20 yorumlar On Ülkemizin en iyi 10 haber sitesi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz