Sony Xperia Z’nin de Google sürümü çıkıyor – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Sony Xperia Z’nin de Google sürümü çıkıyor

Samsung Galaxy S4 ve HTC One’ın ardından Sony Xperia Z’nin de stok Androidli bir Google edition çıkaracağı söyleniyor. Yakın zaman önce Android telefon piyasasının bu yıl çıkan en önemli cihazlarından olan Samsung Galaxy S4 ve HTC One’ın Google ile ortaklaşa çıkaracakları stok Androidli versiyonların duyurulmasından sonra, Sony’nin de amiral gemisi modeli Xperia Z ile aynı yolun yolcusu olduğu iddia ediliyor.

Bilindiği gibi Google’ın çeşitli üreticilerle ortak olarak geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü Nexus serisi cihazlarda bu özellik bulunuyor ve bu özellik sayesinde cihazlar her türlü Android güncellemesinde öncelik sahibi oluyorlar. Son olarak Nexus 4 modeli ile böyle bir cihazı piyasaya süren Google, bu kez piyasanın diğer önemli cihazları için de benzer sürümler hazırlama stratejisine girişmiş durumda.

Dünyaca ünlü teknoloji sitelerinden biri olan Android Geeks’in haberine göre, Japon teknoloji devi Sony’nin üst düzey yöneticilerinden biri de Sony Xperia Z’nin bir Google sürümünün yakında piyasaya sürülebileceğini doğruladı. Bu yeni cihazın Temmuz ayında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler bulunsa da bu konuda Sony şirketi tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil.

Xperia Z hakkında

Sony Xperia Z’nin Google sürümünün özellikleri açısından ise şu anda piyasada satılmakta olan Xperia Z’den farklı olması beklenmiyor. Sony Xperia Z’de dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 1,5 GHz işlemci bulunuyor. 2 GB’lık sistem RAM’i bulunan cihazın ekranı 5 inç boyutunda, ekran çözünürlüğü ise 1.920 x 1.080 piksel. Dayanıklılığı ve su geçirmez oluşuyla da dikkat çeken Sony’nin yeni amiral gemisi modelinin 16 GB’lık dahili hafızası bulunuyor. Arka yüz kamerası 13 megapiksel kalitesinde resim veren cihazın ön yüz kamerası da 2 MP. Android 4.1 işletim sistemiyle gelen Sony Xperia Z, 146 gramlık ağırlığıyla da dikkat çekiyor.

2013 yılının Şubat ayında piyasaya çıkan ve aşağı yukarı benzer zamanlarda piyasaya sürülen HTC One ve Samsung Galaxy S4’le birlikte bu yılın en çok beğenilen Android cihazlarından biri olan Sony Xperia Z, karşılaştırma sitesi akakce.com’un verilerine göre Türkiye’deki satış fiyatı 1487 TL’den başlıyor.

Spaksu Blog “Bülten” Kategorisi hakkında; Bu kategoride yayınlanan tüm yayınlar Basın bülteni niteliğinde tarafımıza ulaştırılan yazılardır. Spaksu Blog bu yazıları hiç bir değişiklik yapmadan yayınlamaktadır. Okurlarımızın bilgisine arz edilir.

5 yorumlar On Sony Xperia Z’nin de Google sürümü çıkıyor

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz