Last.fm ve Myspace Türkiye’de bloke edildi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Last.fm ve Myspace Türkiye’de bloke edildi

Youtube video sitesinin erişiminin engellenmesi üzerinden 1 yıldan fazla bir süre (18 Ocak 2008’de bloke edilmişti)  geçmesine rağmen halen bloke altında. Biz Youtube’ın açılmasını beklerken iki bloklama haberide müzik sitesi Last.fm ve sosyal ağ Myspace tarafından geldi. Bu yasaklamalarınn nedeni henüz belli değilken çoğu kişi MÜYAP tarafından açılan bir davanın neticesi olabileceği konusunda hemfikir gibi görünüyor.

Bana göre özellikle bu iki sosyal medya devlerinin yasaklanması ülkemize birçok açıdan zarar veriyor. Webrazzi.com yasak hakındaki yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz. Sosyal medya haber sitesi olan Mashable sitesinin haberinede buradan ulaşabilirsiniz. İşin komedi tarafı ise Last.fm sitesinin müziklerin telif hakları ile ilgili bir sorununun olmaması gerekir bunun nedeni  sistemindeki müzikler ücreti ödenmeden yayınlanmıyor yada indirilemiyor olması.

Bence öncelikle şu soruların cevapları verilmesi gerekiyor. Kim tarafından, neden ve ne kadar süre engellenecekler?

4 yorumlar On Last.fm ve Myspace Türkiye’de bloke edildi

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz