Mini LG Projektörleri ile #ProjektordeLG etkinliği – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Mini LG Projektörleri ile #ProjektordeLG etkinliği

Genelde gittiğim etkinlikler mobil teknoloji ve tasarım üzerine olurdu ancak Sodamedya‘dan Sinem hanımın daveti sayesinde ilk defa temelde LED projeksiyon cihazlarının tanıtılacağı blog yazarları lansmanına davet edildim. Ve tabiki davet sektörün en iyilerinden birinden LG‘den gelince davete icabet etmek gerek dedim.  Etkinliğe giderken açıkcası pek bir beklentim yoktu sonuçta projektör tanıtımına gidiyorum ne beklentim olabilir ki. Lakin LG bu konudaki düşüncelerimi haksız çıkardı.

Etkinliğin göz bebekleri PA70G ve PB60G LED Projektör modelleri oldu. Özellikle küçük boyutu ve diğer özellikleri ile bizi heyecanlandırıp göz dolduran PB60G modelinin hala etkisinde kaldım diyebilirim. Yaklaşık olarak 3.5 inçlik bir HardDisk boyutunda olan PB60G modeli 30.000 saatlik LED ömrü, 500 Ansi Lumen, HDMI ve USB girişlerine sahip bir cihazdan bahsediyorum. Diğer özelliklerini altta vereceğim ancak güzel olan bir diğer özelliği ise cihazı bir medya oynatıcısı olarak kullanabiliyor ve harici yazılım gerektirmeden ofis dosyalarını açıp sunum yapabiliyorsunuz. Aryıca 3D Ready olan bu cihazlarda aktif gözlükler ile 3D izleme imkanımızda oluyor. Bu özelliklere ve bu boyuta sahip bir ürünün başarı seviyesi bence yüksek olacaktır bu konuda hemfikiriz.

PA70G modelini diğer modelden ayıran özelliği boyutunun biraz daha büyük olması ve 700 Ansi Lumen olmasıdır. (Ansi Lumen nedir?) Bunların dışında diğer özellikleri aynı olan cihazlar bence oldukça başarıl, basit ve kullanışlı olmuş.

PA70G Teknik Özellikleri:
20-100 inç Ekran Büyüklüğü
WXGA (1280 x 800)
700 Ansi Lumen
30.000 saat LED Ömrü
15.000:1 Kontrast Oranı
3D Ready
1.35 kg ağırlık
USB ile Multimedya (Film, fotoğraf, müzik)
Dosya Görüntüleme (Office Dosyaları)

PB60G Teknik Özellikleri:
25-100 inç Ekran Büyüklüğü
WXGA (1280 x 800)
500 Ansi Lumen
30.000 saat LED Ömrü
15.000:1 Kontrast Oranı
3D Ready
450 gr Ağırlık
USB ile Multimedya (Film, fotoğraf, müzik)
Dosya Görüntüleme (Office Dosyaları)

Evet cihazlar ve özellikleri bunlar birazda etkinlikten bahsedeyim. Etkinlik öncesi davet, ilgi ve alaka Sodamedya ekibi ve Sinem hanım olmak üzere oldukça iyiydi. Ankara’dan katılmam dolayısıyla biraz erken gittim, hazırlıklarını ve heyecanlarını gördüm. Etkinlik öncesi Sodamedya’dan Özgür beyle tanıştık ve etkinliklerden konuştuk. Daha öncesinde kusura bakmasınlar isimlerini hatırlayamadığım yine Sadomedya’dan iki bayanla tanıştım onlarla da güzel bir sohbetin ardından ilk açılış konuşmasını yapacak olan arkadaşın provasını dikkatle dinledim ciddi bir heyecanı da olsa oldukça başarılı bir konuşmaydı. Sonrasında LG’den Kadir beyle tanıştık cihazlar ile ilgili birkça bilgi edindikten sonra blogumu gördüğünü söylediğinde tamam dedim istediğim yerlere ulaşmaya başlamışım. : )

Etkinlik başlamadan kısa süre öncesinde Hasan Yalçın‘ın geldiğini gördüm ve yavaş yavaş yanına gittim başladım sohbete. Bir ara etkinliği unuttuk iki tasarımcı bir araya geldiğinde  tasarımdan başka ne konuşabilir ki : ) Sağolsun hoş sohbettir kendisi. Sonrasında Hamza Şamlıoğlu‘da bize katıldı ve etkinlik başlayıncaya kadar eski teknolojilerden (comodore 64’ten amiga’ya kadar gittik) daha piyasaya bile çıkmayan teknolojilere kadar güzel bir sohbet ettik.

Sonrasında etkinlik başladı, açılış konuşması yapıldı ve ürünleri incelemeye geçtik. Hasan abi ve Hamza ile beraber ürünleri alt üst ederek inceleme fırsatı bulduk. Ürünleri incelemeyide bitirdikten sonra LG firma çalışanlarından ürünler hakkında bilgiler edindik ve sıra çekilişe geldi. LG firması çekilişte bu ürünlerde 3 tane hediye etti. Çekilişler ile pek aram iyi olmadığından malesef projektör bana çıkmadı. Ancak etkinliğe katılanları eli boş göndermeyen LG firması daha önce inceleme yazısı yazdığım LG LSM-100 tarayıcılı fare hediye ederek güzel bir jest yaptı. Etkinlikte bana göre en önemli eksik firma yetkilileri ve blog yazalarına yaka kartı hazırlanmaması ve kimin hangi firma veya blog yazarı olduğu konusunda ayrım yapamamış olmamızdı. Bu konuda diğer arkadaşlarla hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Etkinlikte tanıdık yüzlerden Simto Alev, Deniz hanım ve Cihan bey’i de gördüm.

Valhasıl ortam ve ikram itibarı ile özene bezene hazırlık yapan ve hoş sohbetleri ile güzel bir etkinlik oluşturan Sodamedya ekibine ve LG çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Nice etkinliklerde görüşmek dileğiyle.

1 yorumlar On Mini LG Projektörleri ile #ProjektordeLG etkinliği

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz