Milli Futbol takımımızın arması için tasarım fikirlerim – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Milli Futbol takımımızın arması için tasarım fikirlerim

Beğenmediğim tasarımlar konusunda şikayet etmektense alternatiflerini sunmayı seviyorum. En azından beğenmediğiniz bir tasarım için alternatif fikirler sunarak değiştirilmesini sağlamak güzel bir fikir gibi geliyor. :) Türkiye Futbol Federasyonu logosu milli takımın arması olarak kullanılıyor ve bu şahsen benim hoşuma gitmiyor. Diğer milli takımlara göz attığımız zaman oldukça güzel armalar mevcut. Bu yüzden de uzun zamandır üzerinde çalıştığım Milli Takım arması için tasarım fikirlerimi aşama aşama sizlere sunuyorum.

digertakimarmalari

Lale figürü, Futbol topu ve Ay-yıldız objelerinin birleşiminden oluşturduğum bu çalışmaları uzun zamandır geliştiriyorum ve aklıma gelecek her fikirde geliştirmeye devam edeceğimi de söylemek istiyorum. Umarım Dünya Kupasına kadar TFF arma değişimine gider diye ümit ediyorum. Buyurunuz.

-1-

tff1

-2-

tff2

-3-

tff3

-3.2-

tff3-2

-4-

tff4

-5-

tff5

-5.1-

tff5-2

Bu çalışmalar sadece fikir amaçlı hazırlanmıştır. Tüm hakları Spaksu’ya aittir.

4 yorumlar On Milli Futbol takımımızın arması için tasarım fikirlerim

  • Görsel olarak hoş armalar . Lakin Bayrağımızın milli ve dini vecibeleri oluduğu için bu duygularla yaklaşacağım bu duruma Bayrağın konumu armanın üstünde ve ay ile yıldızın normal konumda olmasını dilerim . Ay ve yıldızın seçiminin bir bayrağımız olsun diye seçilmediğinin takdirini size bırakıyorum . ayın yönü ve yıldızın 5 kolu olması çok mana taşıyor.

  • Bayrağımız bütünleşik bir anlam ifade ettiği için arma içerisinde belirsizleştirmek biraz yok etmek gibi geliyor bana. Bayrak armanın üstünde kullanılarak çalışılabilir. Ancak lale fikride çok mantıklı gelmediğini belirtmeliyim..

  • Ramiz abi AI demi tasarladin hepsini ?

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz