Marro.ws nedir? nasıl kullanılır? – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Marro.ws nedir? nasıl kullanılır?

Daha önceden sizi açıldığı konusunda bilgilendirdiğim marro.ws sitesine ayrıntılı olarak nasıl üye olunur ve tam olarak ne işe yaradığını açıklamaya çalışacağım. İnternette ilginizi çeken bir yazı gördünüz varsayalım, yazının linkini yerimleriniz arasına kaydettiniz fakat bu linkin ilerde değiştirilmeyeceğini yada içeriğinin değiştirilmeyeceğini kimse size garanti edemez , etmez. İşte marro.ws burada devreye giriyor size linki değil içeriği saklamanızı sağlıyor.

Nasıl üye olurum;

Her yeni nesil sitelerde olduğu gibi marro.ws sitesinede üye olmak oldukça basit. Ana sayfada solda bulunan kullanıcı giriş panelinin altındaki Sign-Up (Kırmızı) butonuna bastığımızda karşınıza dört adet basit bir üyelik formu çıkıyor.

Kullanıcı adının siteye uyarlanmasından yola çıkılarak üye olan kişi Marrowser ünvanını alıyor bu da siteye sempatik bir hava katmış. Formu doldurduğunuzda ve YEEAA! butonuna bastığımızda ise size formun altında ufak bir uyarı vererek girdiğiniz mail adresine aktivasyon maili gönderildiğini belirtiyor.

Mailinizden aktivasyon linkine tıkladığınızda ise artık resmen bir Marrowser oluyorsunuz.  Artık hesabınızda istediğiniz sitenin içeriğini istediğiniz şekilde , özel yada halka açık olarak kaydedebilirsiniz.

Nasıl içerik saklayabilirim;

Kaydetme işlemi oldukça basit bir işlem. Girdiğiniz sitedeki yazıyı kopyalayıp, marro.ws sitesine giriş yapıp Write it! kutusuna kopyalıyorsunuz. Daha sonra yazının üzerindeki görsel hataları kutunun özelliklerini kullanarak düzenleyebilir istediğiniz yeri kalın, italik yada altı çizili yapabilir hatta istediğiniz kelimeye link ve renk verebilirsiniz.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra solda bulunan Tag it! bölümünde eklediğiniz yazıya etiketleme yapabilirsiniz. Onun altında bulunan Alias! bölümünde ise eğer boş geçerseniz otomatik bir url oluşturup yazıya o url üzerinden ulaşmanızı sağlar ama eğer yazıya daha kolay ulaşmak isterseniz o kısma istediğiniz kelimeyi girerek urlsini özelleştirebilirsiniz. Gönder (submit) butonuna basmadan önce yazının herkese açık yada özel olmasını istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Eğer bunu belirtmezseniz yazı herkese açık olarak gönderilir.

Marro.ws Sistemi sosyal bir uygulama olduğu için başkasının gönderdiği içeriğe yorum bırakabilir, favorilerinize atabilir ve içeriği değerlendirebilirsiniz. Artı tools kısmında marro.ws sistemi ile ilgili tarayıcı eklentilerini bulabilirsiniz. Bu eklentiler size içeriği saklama konusunda marro.ws uygulamasını daha kolay kullanmanızıı sağlayacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Herkesin marro.ws kullanması dileğiyle.

http://marro.ws

10 yorumlar On Marro.ws nedir? nasıl kullanılır?

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz