Philips’in USB Canavarı Monitörü 231P4UPES ile Tanışın – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Philips’in USB Canavarı Monitörü 231P4UPES ile Tanışın

Merhaba arkadaşlar bu yazıda sizlere bir Philips’in 23″ USB canavarı monitörü 231P4UPES’i tanıtmaya çalışacağım. Neden USB canavarı dediğime gelirsek her şeyi USB üzerinden halleden bir monitör düşünsenize. Öncelikle bu monitörü normal bir PC üzerinden kullanmak yerine genelde Notebook ile beraber kullanılıyor. Bunun nedeni bahsettiğim gibi USB üzerinden haberleşme sağlamasıdır.

Dizüstü bilgisayarınızı, Philips 231P4UPES monitörüne tek bir USB (3.0) kablo ile bağlıyoruz. Bu kablo üzerinden Full HD (192x1080px) görüntü paylaşımı yapabiliyor veya dizüstü bilgisayarınıza ek bir monitör olarak kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak monitörün arkasında yer alan fazladan USB portlar ile dizüstü bilgisayarınızdan gelen kabloyu çoğaltabiliyor ve bu portları USB klavye, mouse ya da diğer USB cihazları kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda USB üzerinden ses taşıması da gerçekleştiren monitör dahili hoparlöre ve ses çıkışına da sahip yani kulaklığınızı direkt olarak monitöre takıp kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak monitörde birde ethernet portu mevcut. Bu sayede USB üzerinden bilgisayarınızı ağa bağlama konusunda sorun yaşamayacaksınız. Tüm bunları tek bir kablo üzerinden Dizüstü bilgisayarınıza bağlamış oluyorsunuz. Monitörde görüntü için bağlantı girişi olarak USB dışında sadece VGA (analog) bağlantısı mevcuttur.

Ergonomik tasarımı sayesinde monitörü hem yatay hem de dikey (90°) olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sayede çalışma alanı konusunda endişe etmeyeceksiniz. Yükseklik konusunda da epey alternatif sunuyor ve dilediğiniz yüksekliği kullanabileceksiniz. Aynı zamanda IPS özelliğe de sahip olan monitörümüz 178°’ye kadar izlenebilme olanağı sağlıyor.

Çok sayıda ortamda dizüstü bilgisayar kullanan kullanıcılar her ortam için bu monitörü kullanabilirler. Ses, ethernet bağlantısı ve diğer USB araçları zaten monitörde bağlı olduğu için tek bir USB kablosu ile tüm bağlantıları dizüstü bilgisayarınıza bağlamış olacaksınız. Bu monitörü dizüstü bilgisayar ile seyahat eden kişilere hem evinde hem de iş yerinde kullanmak tavsiye ediyorum.

Teknik Özellikleri

LCD panel tipi, ölçü 23″ (58.4 cm) IPS LCD
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Optimal çözünürlük 1920 x 1080 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178º (H) / 178º (V), @ C/R > 10
Parlaklık 250 cd/m²
SmartContrast oranı 20,000,000:1
Piksel  aralığı 0.265 x 0.265 mm
Renk sayısı 16.7 M
Bağlantı USB: USB 2.0 x 1, USB 3.0 x 2
Sync Girişi: Ayrı Sync (sadece VGA), Sync yeşil (sadece VGA)
Ses (Giriş/Çıkış): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
Ayak Yükseklik ayarı: 130 mm
Pivot: 90 derece
Sağa sola dönme: -65/65 derece
Eğilme: -5/20 derece
Sürdürülebilirlik Çevre ve enerji: PowerSensor, EnergyStar 6.0, EPEAT Gold*, TCO edge, RoHS
Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %
Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik: 65%
Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, cıvasız, kurşunsuz
Uygunluk ve standartlar Düzenleyici makam onayları: CE İşareti, cETLus, FCC B Sınıfı, PSB, CU, SEMKO, TCO 6.0, TUV Ergo, TUV/GS, WEEE

2 yorumlar On Philips’in USB Canavarı Monitörü 231P4UPES ile Tanışın

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz