Crysis – Tamamen Türkçe FPS oyun – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Crysis – Tamamen Türkçe FPS oyun

Bana göre Türkiye ve Dünya’nın şuana kadar görmüş olduğu en iyi FPS oyunu ile karşı karşıyayız ve bunun arkasında 3 Türk duruyor. Evet bahsettiğim oyun EA ve Crytek tarafından hazırlanan Crysis oyunudur . İlk olarak Doom , Half-Life ,Quake ve Duke-Nukem ile tanıdığımız FPS oyunları şuanda alanında en iyi olmaya aday bir oyun ile karşı karşıya. Oyunun ilk DX10 (directx 10) uyumlu oyunu olmasıda büyük bir güzellik .


Oyunumuzun konusu 2020 yılında dünyada bir adaya düşen bir meteor önce küzetkore tarafından alan karantinaya alınıp giriş çıkışlar küzey kore askerleri tarafından tutuluyor küzey koreli bir gurub bilim adamının bunun sıradan bir meteor olmadığını ters giden birşeyler olduğunu anlaması uzun sürmüyor. Amerakınında meteoru incelemek için bir ekip göndermesi ile oyunun hikayesi başlıyor. Önce Amerikalılar karşılarına Küzey Kore ordusunu görünce savaş başlıyor daha sonra meteor beklenmedik biçimde patlayıp tüm adayı küzey kutpuna yani buz haline döndürüyor ve Amerikan askerlerinin Küzey Köre askerleri ile dayanışma içinde olup adadan çıkış yolu aramaları gerekir ve macera burda başlar.

İşin bizi sevindiren tarafı oyunun Türkiye’ye özel Türkçe seslendirmeli versiyonu çıkması ve normal çıkan oyunlardan daha ucuz yani 49lira olması. Lakin üzücü tarafı ise oyunun fazla donanım isteyerek her bilgisayarda oynayamamız . Ama yinede Türklerin bu güzel oyuna imza atlamarı bence harika ve gurur duymamız gereken birşey. Artı oyunun Filmi için Holywood sinemalarıda oyunun konusunun peşinde olması dahada güzel birşey. bakarsınız Crysis yapımcıları filmde Türk oyuncularında olması gerektiğini söyler.

Oyun Hakkında Daha Geniş Bilgileri Burdan ve Burdan Oyunun Türkçe videolarına Burdan ve Orjinal EA Sitesinede Burdan ulaşabilirsiniz .

Oyunun minimum sistem gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP veya Windows Vista
İşlemci: 2.8 GHz veya daha hızlı (XP), 3.2 GHz veya daha hızlı (Vista)
Hafıza: 1.0 GB RAM (XP) veya 1.5 GB RAM (Vista)
EKran Kartı: 256 MB
Sabit Disk: 12GB
Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu

4 yorumlar On Crysis – Tamamen Türkçe FPS oyun

  • benim bi görüşüm yok çünkü oyunu pc’m kaldırmıo :)

  • bence mükemmel bi oyun her makinede oynanmaması dışında hiç bir eksiği yok. Türkçe olmasıda ayrı bi güzellik katıyo

  • çok güzel bir site ama biraz eksiği var.

  • bence oyun süper ben oynadım ve bitirdim oyunda önüne geleni sürebiliyosun ekran görüntüsü süper gerçekçilik %100 şu an 2. sini oynuyorum onuda bitirmek üzereyim sonra call of duty 5 i bitircem crysis ve call of duty süper oyun bence

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz