Asus Echelon Camo Edition Oyuncu Kulaklığı incelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Asus Echelon Camo Edition Oyuncu Kulaklığı incelemesi

Son kullanıcı kesimi için genelde kulaklıkların çoğu aynı teknolojiye sahip görünür ve genelde kullanıcılar performans olarak değil fiyat bakımından kulaklıkları değerlendirir. Fakat kulaklıklar özellik bakımından gerçekten kulaklık seçiminizi etkileyecek özelliklere sahipler. Asus Echelon Camo Edition oyuncu kulaklığı’da özellik bakımından vazgeçilmez ve güzel özelliklere sahip bir kulaklık.

IMG_6991

Oyuncuların diğer kullanıcılara göre istedikleri donanımlar önemli farklılıklar gösterebiliyor. Özellikle FPS (First Person Shooter) dediğimiz oyunlarda kulaklık oyun içindeki performansınızı etkileyecek ölçüde bir katkı sağlayabiliyor oyuncuya. Buna ek olarak kulaklığın oyuncuyu dış seslerden yalıtması ise oyun konsantrasyonu açısından da önem arz eden bir durum. Ve tabi ki rahatlık ve ergonomi açıdan iyi bir tasarıma sahip olması da kulaklığın rahat ve uzun süre kullanımını da etkiliyor. Oyuncu kulaklıkların bir diğer özelliği ise tasarımında kullanılan desenlerini oyunların desenlerinden alması. Bu durum hem kulaklığa farklılık katıyor hemde oyuncunun göz zevki ve sevdiği oyunlar ile aynı desende bir kulaklığa sahip olmasını sağlıyor.

IMG_6954

Asus Echelon Camo Edition oyuncu kulaklığımız da hem tasarım hem de teknik özellikleri bakımından değerlendirirsek oyuncu isteklerinin neredeyse tümünü kapsıyor ve güzel bir performans sağlıyor. Oyuncuların ettiği şikayetlerden biriside dış sesler yüzünden oyuna konsantre olamamalarıdır, 30dB ses izolasyonu sayesinde dış sesleri önemli ölçüde azaltıyor ve konsantre olmanızı sağlıyor. Özellikle performans açısından Battlefield 4 ve Call of Duty MW3 oyunları ile test ettiğimde sahip olduğu 50mm neodimyum mıknatıs sürücüler sayesinde sanki oyunun içerisindeymiş gibi bir ses performansı sağlıyor ve FPS oyunlarında düşmanın ayak seslerinden bile  düşmanın yerini tespit etmenize olanak sağlıyor.

asus-echelon-yangorunum

Tasarım açısından bakıldığında neden Camo Edition dendiğini az çok anlarsınız. Camo kelimesi Kamuflaj’dan gelmektedir ve tasarım kamuflaj kıyafet renk ve desenleri ile hazırlanan bir temaya sahip. Duyarlılığı: -30db olan gürültü filtreleme özellikli bir mikrofona sahiptir. Mikrofon kullanılmadığı takdirde ise kulaklığın içerisine sarılabilmesi de tasarımı özgün yapan güzel bir özellik.

Asus-Echelon

Kulaklıkta bulunan küçük detaylarda Asus Echelon’un özelliklerini artıran temel taşlardır. Sinyalde daha az bozulmasına olanak sağlayan altın kaplama 2,5mm jak. 2,5m uzunluğunda örgülü ve sağlam bir kablo. Kablo üzerinde ses ve mikrofon kontrolü sağlayıcı bir kontrol bölümü. 100mm tam boy kulakları saran sağlam yastık kısımları.

Teknik Özellikleri:

Sürücü: 50mm neodimyum mıknatıs sürücüler
Duyarlılık: Kulaklık duyarlılığı: 100dB, Mikrofon duyarlılığı: -30dB
En Yüksek Çıkış: 50mW
Frekans Tepkisi: Kulaklık: 20 – 20000Hz
Özdirenç: 32 Ohm ± %3
Kablo uzunluğu: 2,5m
Dış ses izolasyonu: Pasif (En yüksek>30dB)
Ağırlık: 268gr

Sonuç olarak oyuncular için çok ideal bir kulaklık olan Asus Echelon Camo Edition Oyuncu Kulaklığı, oyun oynayanlar için fazlasıyla ideal bir kulaklık. Spaksu Blog olarak bu kulaklığı tüm oyunculara tavsiye ediyoruz.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz