Teepublic: Tasarımlarınızı talep üzerine baskı yöntemi ile satın – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]
ISO 27001 ve 27002’deki 2022 Sürüm Değişiklikleriyle İlgili Bilgiler ISO 27001 ve 27002’deki 2022 Sürüm Değişiklikleriyle İlgili Bilgiler
ISO 27001 ve 27002'deki 2022 Sürüm Değişiklikleriyle İlgili Bilgiler
Uzaydaki Gözlem Uydularından Gelen Gizlilik Tehlikesi Uzaydaki Gözlem Uydularından Gelen Gizlilik Tehlikesi
Uzaydaki Gözlem Uydularından Gelen Gizlilik Tehlikesi
Senaryolar Üzerinden Türkiye’nin Bilgi Güvenliği Farkındalık Seviyesi Senaryolar Üzerinden Türkiye’nin Bilgi Güvenliği Farkındalık Seviyesi
Senaryolar Üzerinden Türkiye'nin Bilgi Güvenliği Farkındalık Seviyesi
Parola Güvenliği Farkındalığı ve Güçlü Parola Oluşturma Rehberi Parola Güvenliği Farkındalığı ve Güçlü Parola Oluşturma Rehberi
Parola Güvenliği Farkındalığı ve Güçlü Parola Oluşturma Rehberi
Whatsapp aslında yıllardır verilerinizi Facebook ile paylaşıyor Whatsapp aslında yıllardır verilerinizi Facebook ile paylaşıyor
Whatsapp aslında yıllardır verilerinizi Facebook ile paylaşıyor
“Logoların Gizli Dili” Günlük yaşantımızda neden her yerde logolar var? “Logoların Gizli Dili” Günlük yaşantımızda neden her yerde logolar var?
"Logoların Gizli Dili" Günlük yaşantımızda neden her yerde logolar var?
Virüsler İnsanlara Karşı: #Covid19 bilimi hakkında 3 basit nokta Virüsler İnsanlara Karşı: #Covid19 bilimi hakkında 3 basit nokta
Virüsler İnsanlara Karşı: #Covid19 bilimi hakkında 3 basit nokta
Becerilerinizi geliştirecek 7 farklı tasarım meydan okuması Becerilerinizi geliştirecek 7 farklı tasarım meydan okuması
Becerilerinizi geliştirecek 7 farklı tasarım meydan okuması
Logo tasarlamanızı geliştirecek 6 önemli tavsiye Logo tasarlamanızı geliştirecek 6 önemli tavsiye
Logo tasarlamanızı geliştirecek 6 önemli tavsiye
Sitenizi ayakta tutmanız için yapmanız gereken 7 şey Sitenizi ayakta tutmanız için yapmanız gereken 7 şey
Sitenizi ayakta tutmanız için yapmanız gereken 7 şey
Yeni başlayanlar için tam bir Logo Tasarım Rehberi Yeni başlayanlar için tam bir Logo Tasarım Rehberi
Yeni başlayanlar için tam bir Logo Tasarım Rehberi
Beğenmediğiniz bir tasarımın daha iyisini siz yapın! Beğenmediğiniz bir tasarımın daha iyisini siz yapın!
Beğenmediğiniz bir tasarımın daha iyisini siz yapın!
Siber Farkındalık Manifestosu #SiberGüvenlik Siber Farkındalık Manifestosu #SiberGüvenlik
Siber Farkındalık Manifestosu #SiberGüvenlik
Kendi Android Uygulamanızı kolayca ve ücretsiz oluşturun Kendi Android Uygulamanızı kolayca ve ücretsiz oluşturun
Kendi Android Uygulamanızı kolayca ve ücretsiz oluşturun
Duyarlı (responsive) Markalaşmaya Hazır mıyız? Duyarlı (responsive) Markalaşmaya Hazır mıyız?
Duyarlı (responsive) Markalaşmaya Hazır mıyız?
Bütün tasarımcıların bilmesi gereken ücretsiz kaynaklar Bütün tasarımcıların bilmesi gereken ücretsiz kaynaklar
Bütün tasarımcıların bilmesi gereken ücretsiz kaynaklar
Sosyal Medya ile Blogunuzu Tanıtın ve Güçlendirin Sosyal Medya ile Blogunuzu Tanıtın ve Güçlendirin
Sosyal Medya ile Blogunuzu Tanıtın ve Güçlendirin
Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın
Tasarımlarınızı yaparken eğlenmeyi de unutmayın

Teepublic: Tasarımlarınızı talep üzerine baskı yöntemi ile satın

Tasarımcılar, hazırladıkları tasarımları ürünler üzerine baskı yaparak satış yapma konusunda bazı sıkıntılar yaşıyor. Bu konuda “Print on Demand” yani “Talep Üzerine Baskı yapan firmaları bulmamız gerekiyor. Ülkemizde önemli baskı siteleri olsa da sitelerde tasarımları yüklemede kullanılan sistemlerin eski kalması ve zorlayıcı olması maalesef tasarımcıları diğer yabancı kaynaklara itiyor. Bu konuda çok araştırma yaptığım için bu güne kadar kullandığım yabancı “talep üzerine baskı” sitelerinin başında  geldiğini düşündüğü Teepublic.com sitesini kısaca sizlere tanıtmak istedim.

Konuya sadece baskılı tişört satışı olarak değil kupa, sticker, yastık, bez poşet, not defteri olarakta bakmalıyız. Teepublic, bu konuda da çeşitliliği fazlasıyla çok olan bir sitedir. Fakat dediğim gibi biz tasarımcıları en çok yoran şey tasarımların bu gibi sitelere yüklenmesi konusundaki zorluklardır. Keza Teepublic biz tasarımcılara kolay yükleme ve kendi mağazamızı kolayca oluşturma kolaylığı sağlıyor.

Kazançlar;

Normal bir tişört satışından $2-3 kazanç elde edebilirken, Kupa’dan $2, kapüşonlu sweatshirt’lerden $4, sticker’lardan $0.5 ve laptop / telefon kılıflarından ise $3 kazanç elde edebiliyorsunuz. Genel komisyon tablosuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Önce üye olalım;

Öncelikle Teepublic sitesinin kullanımından bahsedelim. Siteye bu bağlantı üzerinden üye olup kendi mağazamızı oluşturalım. Bağlantıya girdiğiniz zaman karşınıza teepublic sitesinde kendi mağazanızı açtığınız zaman nasıl ve ne kadar kazançlı çıkacağınız, tasarımlarınızı kaliteli ürünlere baskı yaptıklarını ve bire bir olarak mail / telefon ve sosyal ağlar üzerinden görüşebileceğiniz bir topluluk ekibine sahip olduklarından bahseden bir sayfa çıkacak.  Alt kısımda ise kendi mağazanızı hızlı şekilde açmanız için mailinizi girmeniz isteniyor. Mailinizi girin ve “Open My Store” butonuna basın. Sonra kullanmak istediğiniz kullanıcı adınız ve şifreniz girmeniz istenecek. En sonunda mailinize hesabınızı aktif hale getirecek bir bağlantı gelecek. Sonrasında mailinize gelen bağlantıya tıkladığınızda ise hesabınız aktif olacak ve tasarımlarınızı yüklemeye başlayacaksınız.

Tasarım yüklemeye başlayalım;

Üyeliğimizi tamamladıktan ve profilimizi düzenledikten sonra birlikte bir tasarım yükleyelim. Öncelikle hazırladığınız tasarımların PNG formatında transparan bir arkaplana sahip olmasının daha iyi olacağını belirtmek istiyorum. Kaliteli sonuçlar ortaya koymak içinse en veya boy için en az 2000 piksel  boyutlarında 300 dpi bir çözünürlüğü kullanmanızı tavsiye ediyorum. Keza minimum istenen çözünürlük ise 150 dpi, 1500×1995 pikseldir.

Evet tasarımcı girişi yaptığınızda ana sayfada sağ üst kısımda yer alan “Upload Design” butonuna tıklayınız sonrasında tasarımınızı yüklemenize olanak sağlayan çok kullanışlı ve kullanımı basit bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada öncelikle yapmanız gereken PNG formatında hazırladığınız tasarımınızı “sürükle bırak” ya da “tıkla seç” yöntemi ile yüklemeniz. Tasarımınız yüklendikten sonra aşağıda gördüğünüz; tasarım ile ilgili başlık, ana etiket, açıklama ve tasarımınız ile ilgili etiketleri gireceğiniz yer beraberinde tasarımınızı hangi üründe ve hangi renk arkaplan ile satışa çıkartacağınızı seçmenize olanak sağlayan bir bölüm açılıyor.

Bu bölümde bana göre en önem vermeniz gereken kısımlar renkler ve etiketler bölümüdür. Tasarımınız ve ürün arasındaki renk uyumu bence tasarımın öne çıkması açısından çok önemlidir. Bununla beraber tasarımınızı, teepublic müşterilerinin aramalarında kolayca çıkması konusunda doğru etiket seçimini yapmanız ve girmeniz çok önemli bir konudur.

Tasarımınızın yer alacağı her farklı ürün için farklı renk ve boyut ayarlarını da bu bölümden yapabilirsiniz. Tüm işlemleriniz bittiğinde ise en alttaki butona tıklayarak tasarımınızı satışa çıkartabilirsiniz. Bol kazançlar. smile

Kazançlarınızı almak için;

Teepublic sitesi satışlardan kazanılan kazançlarınızı Paypal ve Payoneer isimli iki firma üzerinden sizlere göndermektedir. Bir aylık kazanç veya toplam birikiminiz $20 olduğu zaman bu kazancınızı bir sonraki ay firma  hesabınıza otomatik olarak gönderiyor. Paypal’ın ülkemizde kullanımının şu durumda yasaklı olması nedeniyle Payoneer firmasını kullanmak durumunda kalıyoruz. Kazançlarınızı otomatik olarak almak için Payoneer hesabınızı Teepublic hesabınız ile ilişkilendirmek zorundasınız. Payoneer hesabınızda biriken kazançlarınız ise $50 doları geçtiği zaman tanımlayacağınız banka hesabınıza birkaç dolarlık masraf kesintisi ile aktarabiliyorsunuz. Bu işlem de birkaç iş günü sürüyor ancak çok uzamıyor.

Sonuç olarak;

Teepublic, söylediğim gibi tasarımlarınızı kolayca yükleyip, ürün çeşitliliğini yine kolayca arttırıp baskı yolu ile satışa sunacağınız  değerli bir sitedir. Ülkemizdeki baskı siteleri de tez zamanda bu siteyi örnek almak zorundadır ki biz tasarımcılar tasarımlarımızı yabancı sitelerde satmak zorunda kalmayalım. Bu konuda size nazizane tavsiyem tasarımlarınızı global ve güncel şekilde düşünerek hazırlamanız ve siteye fazla zaman geçmeden yüklemeniz olacaktır. Sonuçta müşteriler kendilerine en uygun olan ve güncel konularda tasarım tercihi yapıp ürünlerini satın alıyor.

Şimdiden hayırlı kazançlar dilerim. Benim Teepublic üzerinde satış yaptığım mağazama buradan girebilir veya tasarımcı olarak teepublic sitesine üye olmak ve satışlarınıza hemen başlamak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

Teepublic.com

3 yorumlar On Teepublic: Tasarımlarınızı talep üzerine baskı yöntemi ile satın

  • Merhaba, teyit etmek için sorma gereksinimi duydum.Biz sadece yapmış olduğumuz tasarımlarımızı siteye yüklüyoruz,tişört baskısı kargolama vb. işlemleri site kendisi yapıyor doğru mudur?

  • cengiz yıldırım

    Teepublic işi hakkında biraz bilgi verebilecek Türkçe bilen bir arkadaş bana mail üzerinden ulaşabilir mi acaba. Bilgi ve tecrübelerinizden faylanmak istiyorum. İyi niyetli arkadaşlar lütfen bana ulaşın. Mail: cengiz_2083@hotmail.com

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz