AOC’nin Taşınabilir USB Type-C Monitörü I1601FWUX İncelemesi – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

AOC’nin Taşınabilir USB Type-C Monitörü I1601FWUX İncelemesi

Kullanım olarak kolaylık sağlaması ile birlikte ince, pratik ve tek (usb-c) kablo ile kullanılabilen AOC’nin Taşınabilir USB Type-C Monitörü I1601FWUX modelini inceledim. Bu monitör özellikle laptop kullanıcılarının ikincil monitör ihtiyacını karşılamaları için güzel bir seçenek diyebilirim. Manyetik koruma kılıfı ile birlikte gelen monitörün kılıfı hem taşırken ekran korumasına olanak sağlıyor hem de stand olarak kullanılabiliyor.

Temel Özellikler;

  • LCD Panel tipi: WVA IPS
  • Ekran boyutu: 15,6″
  • En-Boy oranı: 16:9
  • Çözünürlük: Full HD (1920 x 1080)
  • Tepki süresi: 5 ms
  • Bağlantı tipleri: USB Type-C
  • Kablo: USB Type-C Kablosu

Tasarım;

I1601FWUX monitörü tasarım açısından değerlendirdiğimizde oldukça ince (8,5 mm) bir yapıya, 800 gram ağırlığa, ve 15,6″ bir boyuta sahiptir. Bir laptopun yanında göze hoş görüneceğini belirtebilirim.

Ergonomi;

Monitörün yanında gelen koruma kılıfını taşırken ekranı koruma amaçlı kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda da stand olarak kullanabiliyorsunuz. Stand kullanımında monitörü dikey veya yatay şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Ancak stand dışında monitörü tutabilecek herhangi bir kendinden ergonomik yapı olmaması bir eksiklik diyebilirim.

Kullanım;

Monitörümüzde IPS teknolojisi mevcuttur, bu sayede ekran görüntüsü her yerden net şekilde görünebiliyor. Monitör 15,6 inçlik boyuttadır ve ofisinde laptop kullanan çalışanlar için ikincil monitör ihtiyacını karşılayabilirler. Full HD (1920x1080px) çözünürlük ile 16:9’luk en boy oranını bizlere sunan monitörümüz tepki süresi olarak (5 ms)  profesyonel kullanıcılar ve ofis çalışanları için yeterli bir düzeyde olduğunu belirtebilirim.

AOC I1601FWUX Monitör sadece ve sadece USB Type-C bağlantısı kullanmaktadır. Güç ve görüntüyü bu bağlantı üzerinden sağlıyor ve tak-kullan özelliğine sahiptir. Herhangi bir ek yazılım gerektirmez. Bu monitörde dikkat etmemiz gereken en önemli nokta sadece USB Type-C çıkışına sahip bilgisayarlarda çalışmaktadır. USB Type-A çıkışlarda çalışmamakla birlikte USB Type-A’yı Type-C’ye herhangi bir aparat ile çevirdiğiniz zamanda çalışmamaktadır.

Sonuç;

AOC I1601FWUX sonuç olarak portatif olarak monitör kullanmak isteyenler için oldukça iyi bir seçimdir. Sadece USB Type-C bağlantı ile çalıştığını da tekrar ederek özellikle laptop kullanan ofis çalışanları ve portatif olarak ikincil monitörünü taşımak isteyen kullanıcılar için tercih edilebilir bir monitör diyebiliriz.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz