Android Zil sesi ayarlayamama sorunu ve çözümü – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Android Zil sesi ayarlayamama sorunu ve çözümü

Son zamanlarda yaşadığım bir sorun ve çözümü hakkında sizleri bilgilendirmek istedim. Özellikle Nexus 4 ve Nexus 5 telefonlarda son güncelleme ile gelen bu sorun telefonunuzda özel zil sesi ayarlamanızı nedense engelliyor. Yani Medya Deposu uygulaması sizin Ringtone klasörüne attığınız özel müzikleri nedense listelenmiyor. Bu yüzden de maalesef kendi zil sesinizi seçemiyorsunuz. Bu sorunun neden kaynaklandığını bulamadım ancak çözümünü araştırdım.

esdosyayoneticisi-zilsesi

ES Dosya Yöneticisi vb. uygulamalar ile zil sesi, bildirim sesi ve alarm sesini özelleştirebiliyorsunuz. Telefonunuzun dosya sisteminde bulunan Ringtone klasörüne (düzenli olması için bu klasörü kullanın) zil sesi seçeceğiniz özel müziklerinizi atıyorsunuz. Sonra ES Dosya Yöneticisini kullanarak ayarlayacağınız müziği ES Medya Oynatıcısı ile açıyorsunuz. Sonra üst (üç nokta) menüden Zil Sesi Yap‘ı seçip hangi zil sesini ayarlayacağınızı seçiyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Umarım faydalı olmuştur.

3 yorumlar On Android Zil sesi ayarlayamama sorunu ve çözümü

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz