Google’ın 2015 yılındaki 1 Nisan Şakaları – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Google’ın 2015 yılındaki 1 Nisan Şakaları

Google her sene nisan ayında yaptığı şakalar ile bizleri saçma ama güzel teknolojilerin gelebileceği son noktaları gerçek hale dönüştürüp bizleri kandırsa da yinede insanın yüzünde bir tebessüm oluşturmaya ve “yok artık!” dedirtmeye devam ediyor. İşte Google’ın 2015 yılındaki 1 nisan şakaları.

Elgoog

Google’ın ters versiyonuna hoşgeldiniz. Burada yapacağız tüm aramalar tersten yazılıyor. :) http://com.google

elgpog

Google Haritalar’da Pac-Man

Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz Google Haritalar üzerinde dilediğiniz lokasyonda pac-man oynama imkanı sunan güzel bir eklenti.

pacman

Google Panda

Japonya’da hazırlanan sevimli mi sevimli bir akıllı oyuncak olan Google Panda sizlere her sorduğunuz sorunun cevabını verebiliyor. smile Her nekadar şaka olsa da yapılamayacak bir teknoloji değil diye düşünüyorum.

Tuşsuz Klavye (keyless keyboard)

Yine Google Japonya tarafından geliştirilen parti düdüğü sayesinde kablosuz olarak bluetooth üzerinden mobil cihazlarınıza yazı yazdırabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken parti düdüğünü öttürmek. smile

#Chromeselfie

İşte bu da enteresan bir şaka. Mobil cihazınızda Google Chrome’da arama yaptığınızda arama sonucunda giriş yaptığınız sayfa ile ilgili tepkinizi görmek adına çıkan kamera butonu ile özçekim çekmeniz isteniyor ve bunu sosyal ağlarda paylaşıyorsunuz. Değişik ama güzel bir uygulama olmuş.

chromeselfie

Smartbox

Fiziksel posta olayını da sonunda çözen Google, posta kutularını da akıllı hale getiriyor. smile

Öne Çıkan Görsel Kaynağı : TNW

1 yorumlar On Google’ın 2015 yılındaki 1 Nisan Şakaları

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz