Yeni Asus MeMO Pad 7 incelemesi‪ #‎yeniasusmemopad7‬ – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yeni Asus MeMO Pad 7 incelemesi‪ #‎yeniasusmemopad7‬

Yeni nesil Asus MeMO Pad 7 tablet, daha güçlü ve yenilikçi tasarımı ile elimize geçiyor. Daha öncesinde MeMO Pad HD7 tableti inceledik ve yeni sürümde ilk fark olarak gözümüze kullanıcı arayüzü ve diğer donanımsal özellikleri çarpıyor.

IMG_8214

TASARIM

HD7’ye göre kullanılan materyal değerledirmesinde iyileştirilmeye gidilmesine rağmen tasarım olarak benim halen olumsuz yaklaştığım bir yapıya sahip. Özellikle tuşların yerleşimi beni rahatsız eden bir konu. HD7 sürümünde olduğu gibi tableti düz bir zeminde kullanmak istediğinizde tuşların ulaşımı konusunda rahatsız edici bir yapıya sahip.

HD7 sürümünde hissedilen ucuz malzeme konusunda iyileştirilmeye gidilmiş ve bu sürümde tablette kullanılan materyal en azından elinizde tablet tutma hissini güzelleştiriyor. Bir diğer gözüme batan kısım ise kameranın dış alanının tabletin dışında kalması ve tableti düz zeminde kullandığınızda kamera bölümünün çizilmesine yol açabilir endişesi yaşayabilirsiniz.

Beyaz, siyah, mavi, kırmızı ve sarı renk olmak üzere 5 farklı renkte piyasada yer alması da kullanıcıların hoşuna gidecek bir özellik olmuş. 295gr. ağırlığında olan Asus MeMO Pad 7  9.6mm’lik ince bir yapıya sahip.

YAZILIM

Android 4.4 Kitkat sürümüne sahip olan Asus MeMO Pad 7 yenilenmiş kullanıcı arayüzü Asus ZenUI’yi kullanıyor. Asus ZenUI’yi ayrı olarak değerlendireceğim için kullanıcı arayüzü kısmını şimdilik es geçiyorum.

Miracast desteği bence tablette bulunan önemli özelliklerden birisi. Miracast desteği sayesinde cihazda bulunan video ve fotoğrafları kablosuz olarak miracast özelliğine sahip televizyonlarınız ile 720p çözünürlük kalitesinde izlemenize olanak sağlamakta. Bununla beraber Asus MeMO Pad 7 satın aldığınız vakit içinde gelen, kullanımı iyileştiren uygulamalar sayesinde cihaz performansı ciddi boyutta artmaktadır.

PERFORMANS

Performans olarak diğer tabletlere göre iyileştirilmiş bir yapısı mevcut lakin diğer cihazlarda olduğu gibi Asus MeMO Pad 7’de de ciddi bir ısınma sorunu var. Uygulama kullanımlarına göre artan ısısını değerlendirdiğimiz vakit HD7 sürümüne göre daha fazla bir ısınma sorunu mevcut.

DONANIM

Asus MeMO Pad 7, Intel® Atom™ Z3745 (64bit) Quad-Core, 1.86 GHz’lik güçlü bir işlemciye sahip. Sonicmaster Stereo ses sistemine sahip olması ve sesin kaliteli çıkması son kullanıcının hoşuna gideceği nadir özelliklerinden birisi. 8 ve 16 GB’lık hafıza seçenekleri ile karşımıza çıkan Asus MeMO Pad 7’in MicroSD 64GB’a kadar arttırılabilir hafıza desteği mevcut.  Bluetooth 4.0 ve WLAN 802.11 b/g/n kablosuz bağlatıya sahip olan Asus MeMO Pad 7, 9 saate kadar kullanıma olanak sağlayan 15Wh (3910 mAh) Lityum polymer bataryaya sahip.

intel

KAMERA

Asus MeMO Pad 7 ‘de 5MP arka ve 2MP ön kamera mevcut. Arka kameranın konum olarak dezavantajlı olduğundan bahsetmiştik. Oto fokus özelliği bulunan arka kamera ile 1080p FullHD  video çekimide yapabilmek mümkün. Kabaca performans olarak değerlendirdiğim zaman HD7 sürümünün kamerasına göre çekimlerin kalitesi olarak bir düşüş gördüm. Lakin 1.2MP olan HD7’nin arka kamerasına göre değerlendirdiğim zaman Asus MeMO Pad 7’nin 2MP ön kamerası iyileştirilmiş bir çekim kabiliyetine sahip.

IMG_8283

Arka Kameranın kötü olması bir yana yazılım olarak geliştirilen çekim özelliklerinin oldukça başarılı olduğunu da belirtmek yararlı olabilir. Tablette kameraya fazla önem vermeyen kişiler bu çekim özellikleri sayesinde Asus MeMO Pad 7’yi aktif bir şekilde kullanabilirler.

EKRAN

Asus MeMO Pad 7 adından da anlaşıldığı üzere 7 inç’lik IPS özellik barındıran bir ekrana sahip. 1280x800px HD çözünürlüğü bulunan Asus MeMO Pad 7’nin parmak izi önleyici özelliği de bulunuyor. Asus MeMO Pad 7 Dokunmatik açıdan oldukça kaliteli ve performansı yüksek güzel bir ekrana sahip.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Android 4.4.2 KitKat
 • 7 İnç IPS LCD Ekran – 1280 x 800 çözünürlük (216 ppi)
 • Intel Atom Z3745 Dört çekirdekli 1.86GHz
 • 1GB RAM – 8GB / 16GB Dahili Hafıza
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n – Bluetooth 4.0
 • 5MP Arka Kamera – 2MP Ön Kamera
 • 189.3mm x 113.7mm x 9.6 mm – 295 gram
 • 3910 mAh Batarya

SONUÇ

Sonuç olarak beğenmediğim yönlerine rağmen, kaliteli intel işlemcisi ve ZenUI kullanıcı arayüzü doğrultusunda alınabilecek bir tablet. Tabletin artı ve eksilerini de alt kısımda görebilirsiniz. Başka bir ASUS ürününde görüşmek üzere.

ARTILAR

 • İyi bir donanıma sahip olması
 • Asus ZenUI Kullanıcı Arayüzü
 • HD7’ye daha kaliteli malzemeden yapılması
 • Miracast Özelliği
 • Uygun Fiyatı

EKSİLER

 • Aşırı ısınma sorunu
 • Kamera Performansı
 • Tuşların yeri ve Arka kameranın çıkıklığı

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz