Turk.net Netone tarafından satın alındı – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Turk.net Netone tarafından satın alındı

1996 yılından bu yana Türkiye genelinde kurumlara her türlü ses ve internet iletişimi sunan, rekabete açılan telefon hizmetleri alanında en iddialı özel operatörlerden biri olan Netone Telekom, Sabancı Telekom bünyesinde faaliyet gösteren Turk Nokta Net’i (Turk.Net) satın aldı.

1995 Mayıs ayında kurulan ve Türkiye’yi ‘İlk internet paketi, ilk kişisel web alanı, ilk Türkçe forum, ilk portal’ gibi yeniliklerle tanıştıran Turk Nokta Net’e, Sabancı Holding 1999 yılında çoğunluk hissesini satın alarak ortak olmuştu. 2003 yılı başında Sabancı Telekom’un kuruluşuyla birlikte Turk Nokta Net de Sabancı Telekom bünyesine geçmiş ve Turk Nokta Net erişim markası ile TNN portal markaları birbirinden ayrı faaliyet göstermeye başlamıştı.

Turk Nokta Net’in marka adı, TNN portalı ve dial up hizmetlerine talip olan Netone Telekom ile yürütülen görüşmelerde mutlu sona ulaşıldı.

Turk Nokta Net’in müşteri memnuniyetini artırmak için yapılan yatırımlar ve reklam çalışmalarıyla bireysel internet erişiminde bilinir ve güvenilir bir marka olmayı başardığını belirten Netone Telekom Genel Müdürü Cem Çelebiler şöyle konuştu:

“1996 yılından bu yana Türkiye genelindeki firmalara internet erişimi, sesli haberleşme ve “elektronik iş” ortamı için gerekli altyapı ve bağlantıyı sağlayan lider telekom şirketi olarak, gelecek planlarımız arasında bireysel internet pazarına girmek ve rekabete açılan ADSL pazarında yer almak da bulunuyor. Bu kapsamda gerekli altyapıyı kurmak üzere yapmış olduğumuz çalışmalarda, Turk Nokta Net markasının amaçlarımız ve hedeflerimizle örtüştüğünü tespit ettik. 2007 yılında başlayan görüşmelerimizin olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyuyoruz.”

Chip Online

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz