Türk bloglarından inciler serisi (Şubat 2010) – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Türk bloglarından inciler serisi (Şubat 2010)

Türk bloglarından inciler serisi devam ediyor. Bu ay da sizlere tasarımı ile öne çıkan, yazdıkları ile çok okunan, sosyal performansları ile bir çok kişi tarafından tanınan blogları ele alacağız.

01 – Ayyas Blog (bağlantı) :

PCnet dergisi yazarları tarafından oluşturulan hem kişisel hemde teknoloji konulu yazıların bulunduğu bir blog. İnternet dünyasını takip eden kişiler tarafından iyi bilinir. 2006’nın başından beri aktif olan Ayyas Blog teknolojik haberler konusunda güzel yazılar hazırlar ve yayınlar. Takibi tavsiye bir blogdur.

02 – Devletsah (bağlantı) :

Eski Türk bloglarındandır diye başlamak istiyorum çünkü 2005 yılından beri aktif bir blog. Devletşah A.Özcan tarafından hazırlanan kişisel bir blogdur.  Bir çok kişi tarafından yemek tarifleri ile ilgili yazıları baskın ve göze hoş geldiği için : ) bir numaralı yemek tarifleri blogu olarak bilinir. Ayrıca şahsen belirtmek isterim tasarım açısından oldukça başarılı bloglar arasında yer alır. Yemek tarifleri haricinde Kütüphane, Türkçe Sözlük, Kısa Kısa gibi kategorilere sahiptir. Podcast ve Videoblog olarak da yayınları mevcuttur. Aslında kısaca şu şekilde belirtmede fayda var “anlatılmaz gezilir”. : )

03 – Melih Bayram Dede (bağlantı) :

Yeni Şafak gazetesi teknoloji editörü, Technologic yapımcı ve sunucusu, Social News Turker ve Dergibi.com yayın yönetmeni olan Melih abimizin teknoloji sektörü ile ilgili ve diğer konular ile ilgili yorumlarını yazdığı takip edilesi bir blog.

04 – Sunipeyk (bağlantı) :

Valla nasıl tanıtacağımı bilemediğim muhtemelen girip görmeniz için kısa bir tanıtım yapacağım nadir bloglardan birisidir. Hemen hemen herkonuda kısa yada uzun yorumlarını esirgemeden belirten bir blog diyebilirim. Sosyal anlamda oldukça fazla takipçi potansiyeli olan bloglardan birisidir.

05 – Webrazzi (bağlantı) :

Arda Kutsal tarafından 2006 yılında kurulan genel olarak Türkiye’deki ve Dünya’daki internet alanında gelişmelerin yazıldığı bir blogdur.  Şuan da Arda Kutsal başta olmak üzere Ali Altuğ Koca, Hasan Başusta ve Fırat Demirel ile beraber 4 kişi Webrazzi’nin yazarlarıdır. Herbiri internette tanınan, Webrazzi’de farklı alanlarda makaleler, haberler ve yazılar yazan kişilerdir. İnternet sektörü ile ilgili oldukça kaliteli içeriklerin bulunduğu Webrazzi’yi ilgilenen kişilerin takip etmesinde yarar var.

9 yorumlar On Türk bloglarından inciler serisi (Şubat 2010)

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz