TCMB, Türk Lirası (TL) Simge Yarışması’nı duyurdu – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

TCMB, Türk Lirası (TL) Simge Yarışması’nı duyurdu

Sonunda uzun süredir olmasını beklediğim yarışma duyruldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirasının (TL) ülkemizde ve dünyada tanıtılması ve bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak TL’yi anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı bir şekilde temsil edecek bir simge belirlemek üzere TL SİMGE YARIŞMASI düzenliyor. Başvuru 3 – 31 Ekim 2011 tarih aralığında olacaktır. Gerekli bilgi ve belgelere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yarışma Şartnamesi (PDF) – Başvuru formu (PDF) – Başvuru klavuzu (PDF)

4 yorumlar On TCMB, Türk Lirası (TL) Simge Yarışması’nı duyurdu

  • Kesinlikle katılmalı. En azından kendi düş gücümü ortaya koymalıyım.

  • Bu yarışma herkesin kendi fikrini ortaya koyabileceği bi yarışma.Güzel bir organizasyon.

  • tamam güzel bir yarışma ama tasarımla ilgisi olmayan arkadaşlar var ama güzel fikirleri varsa güzel simgeler üretebilmişlerse bunu o programa aktarabilmek için programın her insanın kullanabileceği seviyede olması gerekir yoksa bu bir tasarımcılar arası bir yarışma olur ki buda adil olmaz bence zaten adam tasarımcı ise o fikrini güzel kotarabilecektir… ama burda herkesin katılabileceği gibi bir sunum yapıldı o halde herkesin katılımını sağlamak için programı sunmaları gerekir….

  • Katılmayacağım ama sonucunu inanılmaz bir merakla bekliyor olacağım yarışma. Sembollerin para birimlerine kattığı değer inanılmaz. “$” sembolünü düşünün mesela. Tabi bu sembolün küresel anlamda yerleşiklik kazanması, farkındalık yaratması uzun vadede gerçekleşecek bir olay, büyük ihtimalle de bu sembol sadece bizim hayatımızın bir parçası olacak ama yine de büyük bir adım.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz