İlk telefonum ve Sonrakiler [mim] – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

İlk telefonum ve Sonrakiler [mim]

Değerli blog yazarı arkadaşım Fatih Özdemir, şimdiye kadar kullandığımız telefonlar ve süreçleri konusunda bana güzel bir Mim göndermiş. Madem öyle bende sizlere kullandığım telefonları sıralayayım. smile

1MotorolaT2288

İlk telefonum Motorola T2288. Şimdilerde Full HD çözünürlüklü telefonları beğenmeyiz ama bu gördüğünüz telefon 4 satırlı 96 x 64 pixel’e sahip. Tuş numaralarının görünmediği zamana kadar kullandığım ilk telefonumu hiç unutamam.

2Nokia3210

4 Satır yetmez dedik ve 5 satırlı Nokia 3210 telefonuma geçiş yapmış oldum. Kendi melodilerimizi yapıp kullandığımız bu güzel telefonumda en önemli özellik olarak gördüğümüz özelliği antenin dahili olmasıydı. Tabi şimdi bunun hiç önemi kalmadı smile

3SiemensC55

Ve en sevdiğim halende elimde çalışır durumda olan küçücük telefonum Siemens C55. Tuş takımına hasta olduğum ve değişebilmesi sayesinde uzun zaman kullanmışımdır.

4SiemensC60

Renkli telefonların ilk zamanlarında bende renkli telefonu Siemens C60 sayesinde tanıdım. Ve aynen Siemens C55 gibi tuş takımları ve kapağının değişebilmesi bu telefonu uzun dönem kullanmama sebep oldu.

Bu iki telefon arasında kullandığım Samsun E250’yi eklemeyi unutmuşum. Çok sevdiğim tek kızaklı telefonumdu smile Halen çalışır.

5Nokia5800

Dokunmatik ekrana sahip ilk telefonum Nokia 5800 XpressMusic. İlk dokunmatik telefonum olduğu için şimdilerde pek beğenmediğimiz ama o zamanın en kral telefonu olan Nokia 5800 zamanının amiral gemisi olarak çok ciddi satış rakamına sahipti diye hatırlıyorum. Bu arada ilk mobil uygulamamı Symbian üzerinde hazırlamıştım.

6NokiaN8

Katıldığım bir Nokia etkinliğinde epey beğendiğim bir ürün olan Nokia N8 telefon 5800’dan sonraki ikinci dokunmatik telefonum. Öne çıkan özelliği ise Carl Zeiss lense sahip 12Mp arka ve VGA ön kameraya sahip. Güzel fotoğraflar çektiğim telefonum halen aktif olarak aile içinde kullanılıyor. smile Bu arada en sevmediğim özelliği ise bataryanın dışarıdan müdahaleye kapalı olması.

7GalaxyNexus

Ve Android ile tanıştığım ilk telefonum Samsung Galaxy Nexus. Önem verdiğim en önemli özellik saf android işletim sistemli olmasıdır. İnceliği ve tasarımını çok sevdiğim bir telefondur. Özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

8LGNexus5

Ve şuan kullandığım telefonum Nexus 5’e gelelim. Nexus serisine takılmam saf android kullanmak istememdir. Diğer markaların kullandığı arayüz tasarımlarının kastığı telefonları şahsen kullanmak istemiyorum. Ek olarak ilk güncellemelerin Nexus telefonlara gelmesi de cabası. smile

Güncelleme: Ufak bir 2020 güncellemesi yapalım smile Şuan Samsung Galaxy S7 Edge telefonu kullanıyorum ve oldukça da memnunum. smile

İşte kullandığım telefonlar ve sıralaması. Bu arada tüm bu telefonları sadece bir (hat) numara ile kullanmış olmak güzel bir duygu. Bu mim’in yayılması için ben de bu mim’i Hakkı Duman‘a gönderiyorum. Saygılar.

Ek : Aynı mim Sinerjik‘ten de bana gelmiş. Teşekkür ediyorum smile

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz