Yatırım yapmadan önce neye yatırım yapacağınızı bilmelisiniz #altcoin – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Yatırım yapmadan önce neye yatırım yapacağınızı bilmelisiniz #altcoin

Bir Kripto Varlığa yatırım yapma kararını verirken dikkat ve önem vermeniz gereken sadece para kazanma isteği olmamalıdır. Sırf birisi size “bu koin çok iyi, uçacak, kaçacak, paran şu kadar katlanacak.” şeklinde yaptığı yorumlarla körü körüne yatırım yapmamalısınız. Yatırım yapmak istediğiniz kripto varlığı seçin ve önce seçtiğiniz varlığı araştırınız. Ne işe yaradığını, neyi amaçladığını, neyi hedeflediğini, şimdiye kadar koyduğu hedeflere “zamanında” ulaşıp ulaşmadığını, hedefleri ile var oluş amaçlarının paralel olup olmadığını, bugüne kadar aldığı yatırımı ve bu yatırımları ne seviyede tutabildiği konularını iyice araştırın. Buna göre yatırımınızı kripto varlığının değerleri ve amaçları doğrultusunda gerçekleştirin.

Özellikle amaçsızca oluşturulan ve sadece eğlenmek amacıyla tasarlanan varlıklardan uzak durun. Bu varlıklar zengin yatırımcıların elinde oyuncak durumdadır ve ne zaman ne tarafa yöneleceği belli olmaz. Adı üstünde yatırım yapacaksınız ve mutlaka neye yatırım yaptığınızı bilmelisiniz. Bu konuya sadece malî düzeyde bakarsanız büyük olasılıkla kaybedersiniz. Ancak ilgili kripto varlığın altındaki teknolojiyle birlikte bahsettiğim diğer konuları da değerlendirin. İki konuda daha uyarım olacak; Kaybetmeyi göze alamayacağınız paranız ile bu yatırımları kesinlikle yapmamalısınız. Ve nacizane tavsiyem yatırım paranızın tümü ile tek bir varlığa yatırım yapmamalısınız.

Eğer bu varlık ile beraber oluşacak altyapı sayesinde güzel bir mekanizma ve/veya hizmet geliştirileceğini düşünüyorsanız sizde o varlıkla birlikte kazanabilirsiniz. Bu sadece şahsi olarak gördüğüm ve sizlere nacizane uyarı niteliği taşıyan bir yazıdır. Bilgilerinize.

2 yorumlar On Yatırım yapmadan önce neye yatırım yapacağınızı bilmelisiniz #altcoin

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz