MiM: Ülkemiz bloglarında neler oluyor. – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

MiM: Ülkemiz bloglarında neler oluyor.

Mim ne demek daha önce kısaca değinmiştik ancak halen bilmeyenler varsa buraya bakabilirler. Karbonizma blogundan gelen bir mim’e cevap vermek zorunda kaldım. Türk bloglarında neler oluyor konusunda bir kaç yazı yazacağım daha sonra ise nasıl bir ortamda blogladığımı size göstereceğim. Ülkemizde bloglar bana göre diğer ülkelerden daha çabuk benimsendi ve bu konuda bir çok organızasyon , yarışmalar ve girişimler gerçekleşti. Kişisel bloglar bana göre fazlasıyla ön plana çıksada yinede bazı konularda epey gelişmeler kaydedildi.

Örnek olarak kendimden örnek vermem gerekirse konu olarak ilk başlarda kişisel olarak yazmayı planlamıştım ancak nedense birden bire kendimi tasarım ve teknoloji konularında yazarken buldum. Konu o yöne doğru gidince düşündüm bir tasarımcı tasarım hakkında yazılar düzenliyor doğal olarakta tasarımıda kendine özgü bir tasarım olmalı dedim ve yaklaşık olarak 1,5 yılda ortaya şuanda gördüğünüz blog çıktı.

Aynı şekilde çoğu blogda genelde kişisel başlamıştır şahit olduklarımda vardır ancak hepside sahip olduğu bilgi ve becerisine göre kendi alanlarına kaydı. Tabikide bunların aksine kişisel konu çercevesinin dışına çıkmayan bloglarda çok sayıda mevcut. Anlatmak istediğim nokta ülkemiz blog yani günce olayını oldukça benimsemiş durumda şahsen ileride fazlasıyla aktiviteler olacağına inanıyorum.

Gelelim mim konusuna , Blogladığım ortam konusunda kendime ait güzel bir oda içinde bloglama olayımı , tasarımlarımı yapıyorum. Ortamı bilerek blur efectli vermek istedim bu nedenle kusura bakmayın. Benden bu konuda bu kadar. Bu sefer bu mim’i tek kişiye gönderiyorum o da yakınen takip ettiğim Selçuk Hoca ‘ya.


Blur efekti için üzgünüm gerekliydi : )


Yazının monitor görüntüsü

4 yorumlar On MiM: Ülkemiz bloglarında neler oluyor.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz