Kişisel kategorisinde 5 Türk blogu – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Kişisel kategorisinde 5 Türk blogu

Ne yazayım diye düşünürken bazı sitelerde gördüğüm blog listelemesi gibi bir şey yapayım dedim. Bildiğiniz üzere ülkemizde bloglar çok fazla rağbet gördü ve nerdeyse internet kullanıcılarının çoğu blog sahibi. Lakin bu işi profesyonel yapan kişiler sitelerinin tasarımlarından tutup içeriklerine kadar ciddi ve güzel bloglar oluşturmuşlar. Özellikle kişisel blogları ele aldığımızda aşağıda sıralamasını yapacağım beş blog sitesi bunlara en güzel örnekleri oluşturacak. Yazının devamında göreceğiniz blogların bazıları içerik yönünden bazılarıda hem içerik hemde tasarımı yönünden kaliteli kişisel bloglarda.

HAKKI CEYLAN (www.hakkiceylan.com)

Hakkı abimizin blogu özellikle profesyonel fotoğrafcılık bilgileri içeren kişisel bir blog. Ancak bunun yanında kendi projeleri olan bir çok farklı konularda da blogları mevcut. Örnek vermek gerekirse Azpismis.org sitesinde sinema hakkında , Fenafikir.com sitesinde de fikir paylaşımlarına izin veren yazıları mevcut. Artı kullandığımız wordpress blog sistemi için hazırlamış olduğu ücretsiz indirilebilir temalarıda var. Kısaca takibi , tasarımı ve içeiği ile güzel blogları ülkemize kazandıran bir abimizin blogu.

HASAN YALCIN (www.hasanyalcin.com)

Ülkemizde tasarım piyasasını ayakta tutmak gerçekten çok zordur heleki herşeyini beleşe getirmek isteyen insanların yaşadığı bir ülkedeyseniz. Hasan bey tasarım ve kişisel içeriği bulunan blogu ile piyasayı ayakta tutmak isteyen kişilerden birisi. Tasarımcının el çantası sloganı ile kurduğu blogunda daha çok dijital tasarım ile ilgili bilgiler , dersler ve haberleri mevcut. Arada sırada da kişisel yazılarınada yer veren blog gerçek anlamda kaliteli bir Türk blogumuzdur.

SELCUKHOCA (www.selcukhoca.com)

Arkadaşlarımız ile aramızda bir esprimiz vardır. Konuştuğumuzda edebiyat olarak bir yanlış yaptığında “Senin edebiyatcın kimdi?” diye sorarızki Edebiyat öğretmeninin ona birşey öğretmediğini belirterek öğretmeni suçlardık. Herneyse Selçuk hocamız bir Türkçe öğretmeni. Öğretmenin blog yardımı ile (kendi tabiriyle) eğitim, bilişim, edebiyat, kitap, sinema ve müzik gibi konular hakkında yazdığı yazıları ve bilgilerini sunuyor. Kişisel içeriği kaliteli bir blog sitesi diyebiliriz.

KEREM AKYOL (www.keremakyol.com)

Kerem arkadaşım blog işlerine yeni atılım yapan ancak bana göre hızlı ilerleme kaydeden bir arkadaşım olduğu için listede yer alıyor. İlk zamanlarında benim hazırladığım ve ücretsiz dağıttığım bir wordpress temasınıda kullanmıştı. Blogunda genellikle kişisel yazıların yer veren Kerem bey arada sırada da diğer sitelerde olan güzel yazıları bizimle paylaşıyor. Yazılarını takip ettiğim kadarıyla ciddiyetli yazan bir arkadaşımız.

BAŞAK ESİN (www.basakesin.net)

Hep erkekler blog yazacak diye bir kaide yok değilmi : ) Başak arkadaşımın yazıları nedense güzel , ciddiyetli ve fazlasıyla çekici. Hani derler ya insanın okudukça okuyası geliyor işte bu blog için güzel ve eksiksiz bir tabir olur. Mühendis olma çabasında bir kızın günlüğü sloganı ile kişisel yazılarını yazan arkadaşımıza umarım mühendis olarak yazılarını yazmaya devam edersin diyoruz.

6 yorumlar On Kişisel kategorisinde 5 Türk blogu

 • Beni de listeye layık gördüğünüz için teşekkür ederim…

 • Hocam liste biraz daha geniş kapsamlı tutulabilirdi. Özellikle kişisel kategorisinde oldukça başarılı bloglar var saydığın bloglara ilaveten. :)

 • Uzun süredir blog yazıyorum, bir çok blogcu arkadaşla konuşuyorum bloglarımız hakkında ama blogumla ilgili bugüne kadar beni hiçbirşey bu kadar mutlu etmemişti.Gerçekten çok teşekkür ederim :) Beğenilmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu şimdi çok iyi anladım :P

 • Kerem ;
  Ben teşekkür ederim.

  Henster ;
  Evet dediğin doğru kişisel bloglar sayılmayacak kadar çok derecede. Fakar benim amacım sadece kişisel kategoride kalmayacağı için 5 sayısını yeterli gördüm. Bazı diğer kategorilerde de seçmelerim olacak.

  Başak ;
  Mutlu olduğuna sevindim. Sevilmek ve sevmek çok güzel şeylerdir. Tadını çıkar. : )

 • Benim sitemide artık bu listeye alabilirsiniz diye düşünüyorum.Yazı biraz eski ama olsun :D

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz