Haberleri hızlıca okumak için yeni nesil bir portal – Ontrava! – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Haberleri hızlıca okumak için yeni nesil bir portal – Ontrava!

Evet arkadaşlar gün geçtikçe azalan okuma kültürümüz sayesinde çoğu olayı ve haberi görsel medya ve videoları izleyerek takip eder olduk.  Bu durum aslında hem okuma kültürünün azalması hemde haber sitelerinin kısa olması gereken haberleri sırf arama motorlarında üst sıralarda çıkmak amacı ile alakasız ve gereksiz bilgiler ile doldurmaları yüzünden oluyor. Bu konudaki eksikliği (aslında fazlalıkları) gören arkadaşlarımız Ontrava.com isminde güzel bir haber sitesi ortaya çıkarttı.

Bu sitede yer alan haberler en fazla 3 dakika içinde okunabilecek şekilde düzenleniyor ve takipçilere bu şekilde sunuluyor. Güncel haberlerin yanı sıra sosyal medya ortamında yer alan haberleri hem hızlı şekilde takip edebiliyorsunuz hemde haberlerin sıkıcı yazılarının olmadığı, gerçek ana hatların insanlara aktarıldığı bir ortama adım atmış oluyorsunuz. Tabi bunun en güzel tarafı ise haber sitelerindeki aşırı reklamcı tasarımdan uzak durmaları, temiz ve şık bir arayüze sahip olmasıdır.

Gelelim Ortrava sitesinin dikkat çeken birkaç özelliğine. Sitede sağ üst köşede gördüğümüz “Kahve” simgesine tıkladığımızda o günün en önemli 10 haberine kısaca göz atabiliyorsunuz. Bu sayede günlük önemli haberleri hızlı şekilde edinebiliyorsunuz. Gündemin özeti niteliğindeki bu bölüme de #OntravaKahveniz adını veriyorlar. Bu olayın bir güzel özelliği ise siteye üyeyseniz ve bildirimlere de müsaade ettiyseniz gün sonunda “Kahveniz Hazır” bildirimi ile gündemin özetine kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Yazarların çokluğu sırrı ise “Çekirdek Yazarlık” programıdır. Güncel haberleri takip eden ve kendi yazıları ile basit, anlaşılır şekilde, gündem haberlerini insanlara kısaca anlatabilen yazarlar kendi isimleri ile haberleri yayınlama şansını elde edebiliyorlar. Bu program yazma konusunda kendini geliştirmek isteyen insanlar için de bulunmaz bir fırsat oluştururken aynı zamanda sosyal sorumluluk adına insanlara bir umut ışığı da oluyor.

Siz de böyle bir platformun parçası olmak için ontrava.com’a girip kullanabilir veya iOS & Android uygulamalarını telefonlarınıza indirebilirsiniz! Eminim sizlerde haberleri takip etmek için harcadığınız bu zaman kaybından kurtulduğunuz için çok seveceksiniz.

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz