TTNET ve yaptığı akıl dolu düzenbazlık – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

TTNET ve yaptığı akıl dolu düzenbazlık

Yaklaşık olarak 6 ay önce ttnet firmasından bir telefon alarak bir kampanya konusunda bilgilendirildim. Kampanya ttnet işyerim paketini kapsayan 6 aylık bir indirimi içeren, aylık olarak yaklaşık 25TL ile  “İŞYERİM NET LİMİTSİZ Başlangıç 8 Mbps’ye kadar / limitsiz” paketini kullanabilmemi sağlıyor. Özellikle yetkiliye söyledim ki “Bu 6 ay sonunda ben işyerim paketlerinden başka bir pakete yani eski netlimitsiz paketime ücret ödemeksizin geçebilecekmiyim” Yetkili “Elbette geçebilirsiniz.” cevabını verdi ve bu sayede bende bu kampanyadan yararlanmaya başladım. Asıl olayımız yazının devamında başlıyor.

6 Ay sonunda ise kampanya bittiğinde “İŞYERİM NET LİMİTSİZ Başlangıç 8 Mbps’ye kadar / limitsiz (59,4TL) ” paketinin devam ettiğini gördüm ve bu paketi online olarak “NETLİMİTSİZ 8 Mbps’ye kadar / limitsiz (54,9TL) ” paketine değiştirmeye çalıştım lakin “Kampanya indirim suresinde faydalanilan tarifeden düşük tarifeye gecilemez” hatasını aldım. Sonra 444 0 375 numaralı telefonu aradım ve karşıma çıkan beyfendi dediki, “24 ay süresince işyerim paketlerinden başka bir pakete geçemezsiniz, geçebilmeniz için kampanyayı iptal ederek 6 ay içinde yararlandığınız indirimin toplamını bize ödemeniz gerekiyor dedi.” Ben “peki bu indirim toplamı ne kadar” dediğimde ise , “Yaklaşık 220TL civarında” cevabı gelince doğal olarak sinirlendim.

Sonrasında yetkili kişi “Bir hata kaydı oluşturalım isterseniz” dedi. Bende yapacak başka birşey olmadığı için tamam oluşturalım dedim ve bir istekte daha bulundum, 6 ay önce kampanyanızı bana sunduğunuz görüşmenin kaydını alabilirmiyim dedim ve bunun için savcılığa başvurmam söylendi. Kısaca bu hamlemde boş kaldı. Kısaca bu iş böyle giderse önümüzdeki 18 ay boyunca ben işyerim paketlerinden başka hiçbir pakete geçemeyeceğim ve bu paketlerin en ucuzu 59,4TL.

Sizce bu konuda ne yapılması gerekir Ne yapabiliriz?

11 yorumlar On TTNET ve yaptığı akıl dolu düzenbazlık

 • O arayan kişiler TTNet’ten değil, satış başı komisyon temeli çalışan ve TTNet tarafından onaylı bir anlamda tele market firmaları. Bilgi edinme hakkını kullanarak seni hangi firmanın aradığını, o firmadan hangi yetkilinin seninle görüştüğünü ve görüşmenin yazılı dökümünü talep etmeyi deneyebilirsin. Benim de bir kere ağzım yandı, isterlerse 24 ay bedava kullanacaksınız hadi sizi şu tarifeye geçirelim desinler yine de kabul etmem.

 • Merhaba, ben de benzer bir sorunla karşılaştım. TTNet’in kendi sitesinden yaptığım başvuru sonucu tekrar beni arayıp başvurumu tamamladılar. Ama seçtiğim paketin sözleşmeli olup olmadığını sorduğumda telefonda kesinlikle herhangi bir sözleşmenin olmadığı söylendi.

  Birkaç ay sonra bulunduğum paketin kampanyalı olduğunu ve sözleşmesi bulunduğunu öğrendim. Aynı sorunla karşı karşıyayım.

  Benim paketim sanıyorum ki 6 ay boyunca sadece 15 Lira ödenen Netlimitsiz 8Mbps’ye kadar paketiydi. Eğer çözüm önerisi gelirse bunu bana da bildirirseniz sevinirim. Zira sözleşme tamamlanmadan paketten çıkmam veya internetimi sonlandırmam gerektiğinde kampanya dahilindeki indirim ve bunun faizini almak istiyorlar.

  Diyeceğim odur ki, telefondaki ‘satış’ görevlisi sanırım amacının sadece satış olduğunu benimsemiş. Bu düpedüz dolandırıcılık.

 • Tabi Mesut bey ttnet beni arayıp sorunun çözümüne başlayabilirse gerisinin geleceğine inanıyorum.. Olumlu yada olumsuz ben bu başlık altında bilgilendirme yapacağım.

 • Artık elimizde internet var, bloglarımız var, facebook gibi bi nimet var, bu yazıyı bloglarımızda yayınlıyarak güzelcene yayarız, sanmaki yalnızsın

 • TTNET ile çok içli dışlı olduğum için reader da bu yazın dikkatimi çekti. Ses kayıtlarına bakıldığında haklı görünüyorsun. Aslında bunun için bir dava açmaya değer ve emsal olur.
  Benzer durumu Garanti bankasında kart aidatlarında yaşadım ama aynı şekilde bende sonuç alamadan mevzuyu kapatmıştım.

 • Zaten “Hata Kaydı” oluşturmada ki beceri ve gayretlerini direkt sorunu çözmek için harcasalar bunların hiç birisi ile uğraşmayız. Bu tür sorunları bende yaşadım, TTNET ile devam ettikçe de yaşayacağım.

 • ttnet sözleşmem bıttıgınde bırdahamı kesinlikle hayır..

 • Merhaba,
  Süper yazmışsın bence bu şekilde sosyal medya aracılığı ile verelim ayarı kendilerine gelsinler. Bende sırf bu amaçla firmalar için bir site açtım.(www.firmafaresi.com) Burada firmalar kendilerini değil, çalışanlar firmalarını anlatıyor. Umarım bir gün kendilerine ayna tuttuğumuzu anlarlar. Ne ararsanız var. Şikayetleri karalamaya dönüşmeden birbirimize aktarmalıyız. TT net ten bende mağdur oldum heryere yazdım ama nafile, senin aracılığınla bir kere daha dile getireyim.

 • @Onur doğru söylüyor. O arayan firmalar ttnetle anlaşmalı kol sentır firmaları. aynı şeyleri bedaş tedaş aski gibi kurumlarada yapıyolar. voip gibi bi sistem kullanıyolar karşı tarafa gözüken numara kurumun numarası oluyor sizde ordan arıyo sanıyosunuz. özellikle ttnet bu konuda öncülerden. birçok firmayla telemarketing anlaşması var. bu firmalardan birine iş yapıcaktım ordan biliyorum. onurun dediğini dikkate alıp deneyebilirsiniz..

  bende ttnetten dili yanan biri olarak geçen tekrar internet bağlatmaya gittiğimde moden indirim kampanya sözleşme falan hiç bişi istemiyorum isterse 74 tl olsun ben ödemek istiyorum dedim ve kampanyasız internetimi bağlattım. acısını çok fena çıkarıyolar emin olun.

 • onur arkadaşın yorumu çok beğendim
  “isterlerse 24 ay bedava kullanacaksınız hadi sizi şu tarifeye geçirelim desinler yine de kabul etmem.”
  sorunumu yazmaya mecalim yok şu an ancak bunun daha beterini yaşadım
  ölene kadar ayda 5 tl ye kullan deseler ttnet e 5 tl vereceğim diye kabul etmem,ttnet bir daha kullanmamak için kendime söz verdim bugün.mobil hatların vınnlarını kullanırım önemli işlerim için,uydunet superonline vs kullanırım ancak ttnet asla…

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz