Google E-Tablolar daha hızlı, güçlü ve çevrimdışı destekli – SPAKSU™ Blog [fdx-switch-link]

Google E-Tablolar daha hızlı, güçlü ve çevrimdışı destekli

Google E-Tablolar’ın yeni versiyonu beraberinde yeni özelliklerde beraberinde getiriyor. Bu özelliklerin belkide en önemlisi, çevrimdışı (offline) çalışabilmesidir. Bu sayede internetiniz olmasa bile Google E-Tabloları kullanabileceksiniz. Diğer özellikleri de kısaca belirtmek gerekirse artık tablolarda sınırsız satır ve sütun oluşturabiliyor ve daha hızlı kullanabiliyorsunuz. Formül sonuçlarını daha hızlı elde edebiliyor ve formüllerin kullanımı esnasında formül hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Geçici olarak verilerinizi görünümden çıkarmak ve veri analizini kolaylaştırmak amacında kullanılan Filtre görünümlerini de artık kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Yeni Google E-Tablolar’ı Google Chrome’nıza eklemek için tıklayın. Yeni özelliklerin listesi ve tanıtım videosu yazının devamında.

Google E-Tablolar’ın en son sürümünde yer alan yeni özelliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz:

  • Çevrimdışı: Chrome’da çevrimdışı erişimi ayarladıktan sonra İnternet bağlantınız yokken de e-tablo oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • Hız: Yeni e-tablolar çok daha hızlı yüklenir ve kaydırma işlemi çok daha hızlı yapılır. Bu nedenle, formül karmaşıklığı ve e-tablo boyutuna ilişkin sınırların birçoğu kalkmıştır.
  • İyileştirilmiş formül düzenleme: Karmaşık formüller oluşturmanıza yardımcı olacak yeni işlev düzenleme araçlarımıza göz atın.
  • Yeni e-tablo işlevleri: Artık SUMIFS, COUNTIFS ve AVERAGEIF gibi çok istenen yeni işlevleri kullanabilirsiniz.
  • Filtre görünümleri: Ortak çalışanlarınızın gördüklerini değiştirmeden birden çok filtre görünümü oluşturabilir, kaydedebilir ve uygulayabilirsiniz.
  • Gelişmiş koşullu biçimlendirme iyileştirmeleri: Hücre içerikleri veya formüller temelinde e-tablonuza biçimlendirmeuygulayabilirsiniz.
  • Renkli sayfa sekmelerisırasını değiştirerek yapıştırma, iyileştirilmiş bul ve değiştir işlevi ve çok sayıda yeni sayı biçimlendirme seçeneği dahil olmak üzere daha pek çok geliştirme yapılmıştır.

Haber Kaynağı : Google Blog,
Özellik Liste Kaynağı : Google Destek

1 yorumlar On Google E-Tablolar daha hızlı, güçlü ve çevrimdışı destekli

Bi Yanıt Bırak:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

© 2006-2023 Tüm hakları Spaksu Markasına aittir.
Bu site ve içeriği, Kullanım Kuralları kapsamında belirtilen koşullar çerçevesinde kullanılmalıdır. Hiçbir şekilde site ve içeriğinin tamamı veya bir bölümü, Kullanım Şartları yerine getirilmeden özel izin alınmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, yeniden yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya başka bir ortamda kullanılamaz